Новини    10 серпня 2022 22:34

Вкрадене зерно з України перевозять 87 суден — посол України в Лівані

Подібні події вимагають опрацювання в межах Міжнародної морської організації правил реагування на крадіжки продовольства

Через країни Близького Сходу за участю російських окупаційних військ пройшли 87 суден-зерновозів із викраденим зерном з України. Про це повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Лівані Ігор Осташ, передає агентство “Інтерфакс-Україна”.

“Працює злочинна система, яка постійно перевозить крадене зерно з України. Це може бути через Туреччину, це може бути безпосередньо до Сирії, це може бути до інших країн Близького Сходу. Але це така злочинна угода, в якій беруть участь, звичайно, росіяни, окупаційні війська рф в Україні. Звичайно, сирійські, російські в основному судна і не лише”, – заявив Осташ.

Водночас недопущення розвантаження в Лівані сирійського судна Laodecia, яке везло вкрадене РФ українське борошно та ячмінь, є перемогою для України. Дипломат уточнив, що постачання цієї партії сільгосппродукції замовили бізнес-структури, а не державні представники Лівану.

Подібні події вимагають опрацювання в межах Міжнародної морської організації правил реагування на крадіжки продовольства, щоб спробувати створити перешкоди для правопорушників.

Нагадаємо, рф продовжує вивозити зернові запаси в Крим. Україна звертатиметься до міжнародних установ з вимогою компенсації збитків.

СБУ повідомила про підозру капітанам суден “Матрос Позиніч” і “Міхаіл Ненашев”, якими російські окупанти вивозили через Крим крадене українське зерно.

Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням суду Тріполі (Ліван) зняти арешт із сирійського судна Laodecia, яке перевозить крадену рф українську сільськогосподарську продукцію. Попри надані докази, суд не взяв до уваги позицію компетентних органів України.

Стало відомо, що болгарські виробники зерна протестують проти дешевого імпорту з України. Вони вирішили перекрити дороги та наземні пункти пропуску.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...