Новини    01 січня 2023 17:51

Від яких продуктів відмовляються супермаркети, аби забезпечити роботу в умовах дефіциту електрики

В магазинах доведеться відмовитись від деяких категорій товарів, зберігання яких потребує найбільшої кількості електроенергії

Мережі супермаркетів працюють над забезпеченням усіх магазинів альтернативним електричним живленням, і не скрізь це будуть потужні генератори. В магазинах доведеться відмовитись від деяких категорій товарів, зберігання яких потребує найбільшої кількості електроенергії, розповів директор юридичного департаменту мультиформатної мережі Novus Максим Бугаєв під час події “Як підтримати бізнес під час відключень електроенергії?”, організованої Центром економічних стратегій, передає agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ще влітку на мережу супермаркетів Novus у 100 магазинів в наявності було 5 генераторів, які використовували під час будівництва чи відключення електроенергії. На сьогодні близько 30% магазинів забезпечені генераторами на постійній основі. Ще близько 15% — уже в дорозі. Побутові генератори більш розповсюджені. Ті, які потрібні нам, на 300-400 кВт, досить важко знайти. Споживання палива у нього близько 100 л/год, і постійно потрібно мати запас пального, — зазначив Бугаєв.

Він додав, що вже витратили 1,8 млн євро на придбання генераторів за минулі 3 місяці.

Також потрібно враховувати, що тариф за кіловат електроенергії роботи магазину на генераторі в 4-5 разів більший, ніж за підключення до загальної електромережі.

Мало придбати генератор, його потрібно ще встановити, налаштувати та обслуговувати. З цим виникає теж велика проблема через нестачу спеціалістів, — розповів представник Novus.

Нагадаємо, Кабінет міністрів обговорює ідею про надання бізнесу гарантій невідключення електроенергії за умови імпорту відповідних її обсягів з Європи, повідомив голова парламентського Комітету з питань енергетики Андрій Герус.

Стартувало опитування суб’єктів господарювання, зареєстрованих у Державному аграрному реєстрі, метою якого є оцінка фактичної потреби аграріїв у аварійному живленні електроенергією виробничих об’єктів.

У KMZ Industries дали декілька порад, що робити, якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити.

Українська зернова асоціація звернулася до Міністерства енергетики та Міністерства агрополітики та продовольства з проханням включити зернозберігальні підприємства до групи бізнесу, що виготовляє критично важливі товари та продукти в питанні пріоритетності включення електроенергії, повідомляє УЗА.

Використання дизельного генератора для роботи елеватора — зерносушарки та транспортного обладнання — коштує вдвічі дорожче.

Компанія HarvEast перевела сушарку на тверде паливо. Так агрохолдинг здешевив вартість сушіння кукурудзи у 2,5 раза порівняно до того, якби цей процес відбувався з використанням газу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...