Новини    29 грудня 2022 18:22

В Україні можуть дозволити бізнесу імпортувати електроенергію

Наразі технічні можливості для імпорту становлять 800 МВт, але проблема в тому, що ціна європейської електроенергії в 2-2,5 раза вища за ціну української

Кабінет міністрів обговорює ідею про надання бізнесу гарантій невідключення електроенергії за умови імпорту відповідних її обсягів з Європи, повідомив голова парламентського Комітету з питань енергетики Андрій Герус, передає “Інтерфакс-Україна”.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ідея — дозволити бізнесу, споживачам… купувати дорогу електроенергію по імпорту, але якщо хтось купив ці 50 або 100 МВт, то його вже не можна відключати на цю потужність, — пояснив Герус.

Таку можливість мають отримати всі охочі, але насамперед це буде цікаво тим підприємствам, у яких частка електроенергії у собівартості становить 5-10%, але вона їм критично необхідна.

Багатьом підприємствам, у яких немає, або потрібні дуже потужні генератори, або робота на них виходить дорожче, ніж імпортна електроенергія, реалізація цієї ідеї може дати можливість купити дорогу електроенергію по імпорту, але одночасно отримати гарантію забезпечення електропостачання.

Андрій Герус зауважив, що залишаються певні технічні нюанси, за умови яких така схема могла б запрацювати.

Наразі технічні можливості для імпорту становлять 800 МВт, але проблема в тому, що ціна європейської електроенергії в 2-2,5 раза вища за ціну української, тому жодному трейдеру нецікаво займатися імпортом.

Водночас імпортовану електроенергію можна доставляти практично в усі регіони країни, особливо в західні та центральні, проте в Києві та області обмеження енергопостачання переважно спричинене мережевим дефіцитом.

Нагадаємо, стартувало опитування суб’єктів господарювання, зареєстрованих у Державному аграрному реєстрі, метою якого є оцінка фактичної потреби аграріїв у аварійному живленні електроенергією виробничих об’єктів.

У KMZ Industries дали декілька порад, що робити, якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити.

Українська зернова асоціація звернулася до Міністерства енергетики та Міністерства агрополітики та продовольства з проханням включити зернозберігальні підприємства до групи бізнесу, що виготовляє критично важливі товари та продукти в питанні пріоритетності включення електроенергії, повідомляє УЗА.

Використання дизельного генератора для роботи елеватора — зерносушарки та транспортного обладнання — коштує вдвічі дорожче.

Компанія HarvEast перевела сушарку на тверде паливо. Так агрохолдинг здешевив вартість сушіння кукурудзи у 2,5 раза порівняно до того, якби цей процес відбувався з використанням газу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...