Новини    12 квітня 2018 16:17

Вартість вітчизняного ячменю рекордна за останні три роки


 

Станом на початок квітня вартість українського ячменю в глибоководних портах України на умовах постачання FOB зросла до 208-218 дол. США/мт, що на 27% перевищує рівень цін на аналогічну дату минулого року. Про це повідомляють в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ). За даними аналітиків, така вартість на вітчизняну зернову культуру стала рекордною з кінця 2014 року.

Інфографіка УКАБ

Згідно інформації, напружений світовий баланс ще на початку маркетингового року підтримував зростання вартості ячменю — світове виробництво скоротилося у 2017/2018 МР до 142,4 млн тонн, що на 3,5 млн тонн менше показника минулого року.

На думку аналітика ринку зернових та олійних культур УКАБу Ольги Харабара, ключовим фактором впевненого зростання цін на ячмінь за останні кілька місяців став нестабільний попит зі сторони Саудівської Аравії. Ця країна є ключовим імпортером даної зернової у світі. За 2017 рік Україна відвантажила у цю країну 2,07 млн тонн ячменю, що склало 57% від загального обсягу експорту.

«Цьогоріч попит з Саудівської Аравії не має стійкого характеру — тендери на закупівлю проводяться нечасто, проте обсяги є досить значними. На останньому тендері Зернова організація Саудівської Аравії (SAGO) оголосила про закупівлю 1 млн тонн ячменю, на попередньому було закуплено 0,96 млн тонн», – додали в УКАБі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...