Новини / Ринок землі     11 січня 2023 09:03

Вартість оренди землі у 2023 році не зміниться – Сольський


Власникам паїв земель сільськогосподарського призначення не варто чекати зростання орендної плати в сезоні-2023, як це було до 2022 року.

Про це заявив міністр аграрної політики Микола Сольський, пише видання “Дзеркало тижня“.

“Чого не буде — не буде зростання орендної плати, того, що раніше було кожен рік”, — повідомив чиновник і уточнив, що хоча в договорах вказана одна сума, господарства завжди платили пайовикам більше, адже в регіонах йшла конкурентна боротьба за землі сільськогосподарського призначення.

В сезоні 2023 року орендна плата людям не зміниться, хоча деяке коригування договорів можливе.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Щобільше, міністр зазначив, що орендну плату за землю треба платити і на окупованих територіях.

За словами Сольського, він здивований, адже фермери вчасно розрахувалися з власниками паїв за 2022 рік попри війну.

“Видно, що більшість фермерів старалась (на відміну від попередніх сезонів — ред.) видати оплату натурою, щоб не займатися самим зерном”, — зауважив міністр.

Також Сольський анонсував пільги щодо оренди державних земель на 2023 рік.

Нагадаємо, що станом на 1 січня 2021 року середня річна плата за оренду 1 га земельних часток (паїв) складала 1746 гривень, що становить 8% від нормативної грошової оцінки в середньому по Україні.

Своєю чергою, середня ціна 1 га землі в Україні становить 52 462 грн. Такий показник отримано на основі 117 586 угод із продажу землі за площею в 268,3 тис. га.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також