Новини / Політика     02 серпня 2023 11:15

В Україні спростять умови ведення бізнесу під час війни: законопроєкт пройшов голосування у парламенті


Парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт про спрощення умов ведення бізнесу на час воєнного стану.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки України.

Документ на період воєнного (надзвичайного) стану запроваджує такі зміни:

  • декларативний принцип на всі види господарської діяльності (крім критичних галузей), для започаткування яких у мирний час потрібно отримувати ліцензії та дозволи;
  • перелік критичних галузей встановлюється урядом;
  • дія раніше виданих строкових ліцензій, дозволів та декларацій продовжується автоматично;
  • подання звітів (повідомлень, інших документів), а також періодичні, чергові платежі за ліцензіями, іншими результатами надання публічних послуг — відтерміновуються.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Ухвалення цього законопроєкту дозволить створити максимально зручні умови для ведення бізнесу. Підприємці зможуть швидко відновити роботу, що була призупинена через бойові дії, або ж розпочати нову власну справу там, де вони вважатимуть за доцільне”, — зазначають у міністерстві.

Крім того, прийняття закону забезпечує виконання одного із зобов’язань Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором щодо Інструменту надання підтримки Україні на 2023 рік (макрофінансова допомога +) на суму до €18 млрд, підписаного 16 січня 2023 року.

Читайте також:  Фермери зазнають збитків: аграрний бізнес наполягає на перегляді списку територій бойових дій

Нагадаємо, в Україні від початку повномасштабного вторгнення росії українці зареєстрували дистанційно рекордну кількість ФОПів. Йдеться про миттєве оформлення бізнесу через мобільний застосунок державних послуг “Дія”. Через застосунок новий бізнес оформили сукупно 114 тисяч громадян. Тоді як загалом у 2022 році зареєстровано більш ніж 140 тисяч ФОПів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також