Новини / Аналітика / Садівництво     11 вересня 2022 17:24

В Україні прогнозують дефіцит полуниці садової

Цього року спостерігалося суттєве скорочення площ нових насаджень суниці садової, яка ще нещодавно була чи не основною ягідною культурою в Україні

У найближчі рік-два в Україні спостерігатиметься дефіцит суниці садової (полуниці). Власники плантацій цієї ягоди на півдні країни, які потрібно було оновлювати, не зробили цього через окупацію та бойові дії. А збільшення насаджень в інших областях України не зможе компенсувати нестачу. Про це менеджер української компанії “ФруТек” Тарас Масловатий, пише у своїй колонці на AgroTimes.

Він зазначив, що цього року спостерігалося суттєве скорочення площ нових насаджень суниці садової, яка ще нещодавно була чи не основною ягідною культурою в Україні.

“Значна частина основних виробників суниці садової в Україні сконцентрована на Півдні, на тимчасово окупованій території, а також у прилеглих до неї регіонах, де цього року відбувалися і досі продовжуються активні бойові дії – Херсонська, Миколаївська, Одеська, Запорізька, Донецька області”, – пояснив Масловатий.

Експерт уточнив, що навесні виробники з цих регіонів, які бажають, попри війну, здійснити посадку, не змогли фізично завезти посадковий матеріал через тимчасову окупацію. Водночас частина виробників із центральних, північних та західних областей України відмовилися від планів посадки суниці навесні 2022 року, бо не встигли оговтатися з початку війни та зважитися на продовження бізнесу в умовах війни.

Читайте також: Гігантська ізраїльська полуниця потрапила до Книги рекордів Гіннеса

Тарас Масловатий констатував, що серед ягідних культур суниці садові зазнали одні з найбільших втрат через війну.

“Через це у найближчий рік-два в Україні може спостерігатися дефіцит ягоди садової суниці, що, своєю чергою, має призвести до зростання ціни на неї”, – зауважив він.

Найімовірніше, нарощування площ під садовою суницею у центральних, західних та північних областях України у 2023 році навряд чи зможе повністю компенсувати дефіцит ягоди з Півдня України.

Нагадаємо, у липні садівники заявили про фактичне завершення сезону реалізації полуниці садової літніх сортів.

Ще з початку сезону полуниці, виробники змушені були знижувати вартість ягоди.

Пізніше українським виробникам полуниці садової вдалося підвищити відпускні ціни на ягоду. Першочерговою причиною подорожчання оператори ринку називають нестабільні та малооб’ємні постачання суниці садової з місцевих господарств, які пояснюються погіршенням погодних умов в основних регіонах виробництва

В Україні сезон тепличної полуниці стартував на один тиждень раніше проти 2021 року. Так, з 16 квітня 2022 р. із теплиць південних регіонів України на ринок почали надходити оптові партії першої ягоди нового сезону.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також