Новини / Аналітика / Садівництво     28 квітня 2022 17:37

З початку сезону полуниця садова в Україні подешевшала на чверть

Негативний вплив на ціни в даному сегменті також чинить досить низький попит.

Сезон полуниці садової в Україні розпочався декілька тижнів тому, але виробники ягоди вже змушені знижувати відпускні ціни. До збирання врожаю в теплицях, що обігріваються, поки приступили лише деякі господарства південних областей країни, повідомляє EastFruit.

Якщо ціни на перші партії полуниці озвучувалися в середньому по 200 грн/кг (6,8 $/кг), то вже сьогодні виробники змушені були знизити відпускні ціни на ягоду до 150−180 грн/кг (5,1−6,1 $/кг), що у середньому на 25% дешевше, ніж тижнем раніше.

За зауваженням виробників, найближчим часом тенденція зниження цін лише посилиться, адже на ринку достатньо пропонується порівняно недорогої полуниці садової, виробництва Греції та Іспанії по 120−150 грн/кг.

“Негативний вплив на ціни в даному сегменті також чинить досить низький попит. У більшості виробників ягоди виникають проблеми з реалізацією через проведення бойових дій в окремих регіонах країни, частина споживачів цієї продукції змушені були залишити країну”, — зазначають аналітики.

Нагадаємо, в Україні сезон тепличної полуниці стартував на один тиждень раніше проти 2021 року. Так, з 16 квітня 2022 р. із теплиць південних регіонів України на ринок почали надходити оптові партії першої ягоди нового сезону.

Раніше Landlord повідомляв, що через війну в Україні може початися голод у Єгипті, Лівані та Ємені.

Запорізька обласна військова адміністрація зобов’язала підприємства, які виробляють харчові продукти, перейти на цілодобове виробництво продукції. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також