фрукти    14 липня 2022 20:33

В Україні завершується сезон полуниці садової – виробники незадоволені результатами

На цей момент ціни на полуницю садову варіюються в межах 50-80 грн/кг ($1,71-2,73/кг), водночас пропозиція даної ягоди на ринку дуже обмежена

Цього тижня українські садівники заявили про фактичне завершення сезону реалізації полуниці садової літніх сортів, повідомляють аналітики проекту EastFruit. На цей час цю ягоду вже пропонують поодинокі господарства. При цьому аналітики проєкту зазначають, що залишкові партії полуниці садової українським фермерам вдається відвантажувати в середньому в 1,5 раза дорожче, ніж наприкінці минулого сезону. Попри це, більшість виробників вважають сезон, що минає, незадовільним.

На цей момент ціни на полуницю садову варіюються в межах 50-80 грн/кг ($1,71-2,73/кг), водночас пропозиція даної ягоди на ринку дуже обмежена. Варто наголосити, що цього року садівники реалізують цю продукцію в середньому на тиждень довше, ніж минулого сезону. Пов’язано це з пізнішим стартом збору врожаю, оскільки Херсонська область, яка починала постачання цієї продукції однією з перших, нині знаходиться під окупацією і фактично не мала можливості протягом усього сезону постачати ягоду на більшу частину території країни.

Читайте також: Гігантська ізраїльська полуниця потрапила до Книги рекордів Гіннеса

Ще однією ключовою проблемою для садівників цього сезону стали проблеми з каналами реалізації, а також суттєве зростання цін на логістичні послуги. В результаті більшість українських виробників залишилися незадоволеними середніми відпускними цінами на полуницю садову. Сьогоднішня вартість цієї ягоди не покриває всіх витрат, пов’язаних із вирощуванням цієї культури.

Нагадаємо, ще з початку сезону полуниці, виробники змушені були знижувати вартість ягоди.

Пізніше українським виробникам полуниці садової вдалося підвищити відпускні ціни на ягоду. Першочерговою причиною подорожчання оператори ринку називають нестабільні та малооб’ємні постачання суниці садової з місцевих господарств, які пояснюються погіршенням погодних умов в основних регіонах виробництва

В Україні сезон тепличної полуниці стартував на один тиждень раніше проти 2021 року. Так, з 16 квітня 2022 р. із теплиць південних регіонів України на ринок почали надходити оптові партії першої ягоди нового сезону.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...