У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9086 з метою запровадження механізму вилучення державних сільгоспземель для облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій.
Для цього пропонують внести зміни до статей 24 та 122 Земельного кодексу України.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Кабінет Міністрів України може вилучати у державних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій отримані у постійне користування земельні ділянки, які не використовуються за цільовим призначенням протягом одного року (і більше), або неефективно використовуються, і передавати такі земельні ділянки (або їх частину) та передати вилучені земельні ділянки у постійне користування громадам, до території яких вони відносяться (або з якими межують), для облаштування спортивно-оздоровчих парків, будівництва спортивно-оздоровчих об’єктів, реабілітаційно-спортивних центрів та супутньої інфраструктури, а також для виділення земельних ділянок учасникам бойових дій (для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд)”, — йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
Проєкти облаштування спортивно-оздоровчих об’єктів та супутньої інфраструктури мають погоджуватися з центральним органом виконавчої влади, що формує державну політику у сфері фізичної культури та спорту.
Проєкти виділення вилучених і переданих відповідно до цього пункту земельних ділянок учасникам бойових дій (для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд) погоджуються з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни.
Цільове призначення вилучених і переданих відповідно до цього пункту земельних ділянок може бути змінено лише в межах передбаченого у цьому пункті призначення, за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що формують державну політику у сфері фізичної культури та спорту та у сфері соціального захисту ветеранів війни.
Нагадаємо, в Україні можуть зняти заборону на безоплатну приватизацію землі, але дозволять її не всім громадянам, а лише певному колу осіб. Йдеться про ВПО, а також про громадян, які втратили своє житло через війну.
Група народних депутатів з фракції “Батьківщина” та віцеспікерка Олена Кондратюк зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №8295 про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження терміну дії обмежень у сфері купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яким пропонується на 5 років продовжити заборону на продаж землі юридичним особам.
Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість охочих купити землю була величезна, та не було охочих продати. А зараз абсолютно навпаки.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!