В Україні збільшують мінімальні ціни на алкогольні напої. Ставки акцизного податку на спиртне востаннє переглядали ще у 2017 році. Через це держава недоотримує податки, а покупцям масово реалізують фальсифікат.
Про це йдеться в повідомленні на сайті Мінекономіки.
“Відбулося і зростання інших складових ціни, тому сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв”, – сказано в повідомленні.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
У відомстві стверджують, що для захисту споживачів від контрафактної і сурогатної продукції і зниження частки тіньової економіки, Кабінет Міністрів підвищив мінімальні ціни на алкоголь.
Зокрема, роздрібні ціни збільшать:
- на горілку і лікеро-горілчані вироби – на 14,0-19,41%;
- на віскі, ром і джин – на 6,5-6,6%;
- на коньяк (бренді) – на 12,3-29,1%;
- вина з додаванням спирту, ігристі – на 7,1-13,3%.
Нагадаємо, Українська корпорація по виноградарству і виноробній промисловості “Укрвинпром” звернулася до прем’єр-міністра України з пропозицією встановити спеціальні мита в розмірі 50% на готову виноробну продукцію походженням з Грузії та Вірменії у відповідь на їх лояльне ставлення до країни-агресора.
“Укрвинпром” повідомив, що винороби вироблятимуть та експортуватимуть вітчизняний “коньяк України” і “шампанське України” до 1 січня 2026 року.
Читайте також: Як називатиметься коньяк: українці обрали 10 назв
З 1 січня 2022 року акцизна ставка на алкоголь в Україні підвищилася в середньому на 5%. Змінено не лише ставку акцизного збору, а й саму систему її розрахунку. Підвищення передбачено законом щодо внесення змін до Податкового кодексу України (№5600).
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!