Новини / Фінанси     15 серпня 2023 16:26

В Україні підвищують мінімальні ціни на алкоголь – Мінекономіки


В Україні збільшують мінімальні ціни на алкогольні напої. Ставки акцизного податку на спиртне востаннє переглядали ще у 2017 році. Через це держава недоотримує податки, а покупцям масово реалізують фальсифікат.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Мінекономіки.

“Відбулося і зростання інших складових ціни, тому сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв”, – сказано в повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У відомстві стверджують, що для захисту споживачів від контрафактної і сурогатної продукції і зниження частки тіньової економіки, Кабінет Міністрів підвищив мінімальні ціни на алкоголь.

Зокрема, роздрібні ціни збільшать:

  • на горілку і лікеро-горілчані вироби – на 14,0-19,41%;
  • на віскі, ром і джин – на 6,5-6,6%;
  • на коньяк (бренді) – на 12,3-29,1%;
  • вина з додаванням спирту, ігристі – на 7,1-13,3%.

Нагадаємо, Українська корпорація по виноградарству і виноробній промисловості “Укрвинпром” звернулася до прем’єр-міністра України з пропозицією встановити спеціальні мита в розмірі 50% на готову виноробну продукцію походженням з Грузії та Вірменії у відповідь на їх лояльне ставлення до країни-агресора.

“Укрвинпром” повідомив, що винороби вироблятимуть та експортуватимуть вітчизняний “коньяк України” і “шампанське України” до 1 січня 2026 року.

Читайте також: Як називатиметься коньяк: українці обрали 10 назв

З 1 січня 2022 року акцизна ставка на алкоголь в Україні підвищилася в середньому на 5%. Змінено не лише ставку акцизного збору, а й саму систему її розрахунку. Підвищення передбачено законом щодо внесення змін до Податкового кодексу України (№5600).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також