Новини / Ринок землі     07 листопада 2022 20:28

В Україні назвали вартість гектара с/г землі

Найвища ціна за 1 га — у центральній частині країни. Це традиційно найродючіші землі.

37 867 грн за гектар середня вартість сільськогосподарської землі в Україні. Про це повідомляє Опендатабот.

У травні знову після повномасштабного вторгнення РФ поновив роботу ринок землі. Попри війну, у жовтні ціни дещо зросли — у відповідний період торік один гектар землі вартував 36 562 грн.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Найвища ціна за 1 га — у центральній частині країни. Це традиційно найродючіші землі.

До нападу РФ у лютому, в середньому, продавали 10 тисяч га на тиждень, наразі продажі впали у 4 рази — до 2, 5 тисяч га на тиждень. Загалом станом на кінець жовтня продано 289 тисяч га — це менш як 1% від загальної площі з 42,4 мільйона га сільськогосподарської землі в країні.

У жовтні 2022 найдорожча с/г земля — у Львівській, Івано-Франківській областях та в  Києві. Найнижчі ціни в прифронтових областях: Харківській та Миколаївській, практично немає продажів у тимчасово окупованих Запорізькій та Херсонській областях.

Довідка. 1 липня 2021 року в Україні почав працювати ринок землі сільськогосподарського призначення. Поточний результат є проміжним між полярними песимістичними та оптимістичними прогнозами.

Нагадаємо, станом на середину серпня 2022 року середня ціна за гектар становила 33 191 грн.

Після паузи з початком повномасштабної війни відновилась хвиля продажу земельних ділянок. Рік тому кількість бажаючих купити землю була величезна, та не було бажаючих продати. А зараз абсолютно навпаки.

Водночас українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також