Новини    22 серпня 2022 21:54

В Україні експорт сухого молока збільшився проти показників минулого року

Навіть після зниження цін на світовому ринку продавати на експорт сухе знежирене молоко вигідніше, ніж на внутрішній ринок.

Для більшості виробників проблема реалізації сухого молока залишається гострою. У розв’язанні проблеми з логістикою є певні позитивні зрушення, але водночас суттєво впали ціни зовнішнього попиту, повідомляє ІНФАГРО.

Натомість підприємства з правом експорту в Європу все ж таки мають непоганий заробіток, хоча вже й далеко не такий, як місяць тому. А от більшість виробників мусять продавати товар для країн Азії та Африки за меншими цінами. Деякі трейдери, знаючи що товар на внутрішньому ринку ще не дуже подорожчав, оцінюють український товар на 500 доларів дешевше ніж індійський, зараз найдешевший на світовому ринку. Це принижує гідність наших виробників і вони чекають осені, коли позиція трейдерів має змінитися.

Але навіть після зниження цін на світовому ринку продавати на експорт сухе знежирене молоко вигідніше, ніж на внутрішній ринок.

Та попри масу складнощів, експорт сухого молока цього літа помітно більший ніж торік. В серпні торгівля сухим молоком ще досить активна, а восени буде традиційний спад.

У липні найбільше СЗМ продавалося у Малайзію, Бангладеш і Польщу. Тоді як левова частка СНМ направлялася у Польщу (48%) та в Ізраїль (28%).

Нагадаємо, закупівельні ціни на молоко у світі ростуть рекордними темпами. Так, за даними IFCN, світова комбінована ціна на молоко у квітні 2022 року була найвищою за всю історію моніторингу (з 1996 року) і склала 59,7 євро./ц (жир-4%, білок-3,3%).

В нинішній ситуації експортноорієнтованими продуктами залишається сухе молоко, молочна сироватка, казеїн та вершкове масло.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Кількість пропозицій, розміщених на платформі продовольчої безпеки, вже перевищує тисячу. Серед основних продуктів – крупи, сиро-молочна продукція, соняшникова олія тощо.

Попри ускладнену логістику, в травні загальний експорт молока і згущених вершків склав 1,87 тис. тонн, що на 44% більше ніж у квітні.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...