Новини / Аналітика     19 вересня 2023 17:49

В Іспанії вартість оливкової олії зросла на 52% за рік

У багатьох супермаркетах пляшки з оливковою олією тепер мають захисну бирку, щоб запобігти крадіжці

В Іспанії нині літр масла коштує від 8 до 10 євро. Саме оливкове масло, як основний продукт середземноморського життя, виділяється в супермаркеті за зміною ціни. Лише за 31 день серпня цей основний продукт подорожчав на 8,7%, повідомляє Surinenglish.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У багатьох супермаркетах пляшки з оливковою олією тепер мають захисну бирку, щоб запобігти крадіжці.

Коли це підвищення додається до всіх за минулий рік, зростання ціни на оливкове масло становитиме 52%. Це найбільше річне зростання за два десятиліття.

Нагадаємо, світові ціни на оливкову олію стрімко зростають у міру вичерпання її запасів в Іспанії – найбільшому світовому експортері, що у 2021 році забезпечила 46% світового експорту цього продукту. За даними аналітиків Mintec, ціни на олію першого холодного вижиму – екстра віржин з Андалусії (де виробляють 80% іспанської олії) протягом року виросли на 115% з 3,83 €/кг до рекордних 8,2 €/кг.

Дослідники кажуть, що економічні витрати від смертельного патогену, що вражає оливкові дерева в Європі, можуть досягти понад 20 мільярдів євро. Вони змоделювали майбутні найгірші наслідки збудника Xylella fastidiosa, який вбив багато дерев в Італії. Поширювана комахами, бактерія зараз становить потенційну загрозу для оливкових плантацій в Іспанії та Греції. Хвороба може збільшити вартість оливкової олії для споживачів.

Окрім Італії, бактерію Xylella зараз знайшли в Іспанії, Франції та Португалії. Боротьба з нею нині передбачає видалення заражених дерев і спроби стримувати рух рослинного матеріалу та комах, які поширюють хворобу.

Минулого місяця в Італії вартість приготування класичної піци “Маргарита” зросла більш ніж удвічі швидше, ніж загальна інфляція, що було спричинене різким зростанням цін на оливкову олію та сир моцарела.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також