Новини / Овочівництво     10 березня 2023 13:10

В Іспанії вчені створили картоплю, збагачену шафраном


Дослідники Ботанічного інституту Університету Кастилії-Ла-Манчі (UCLM) (Іспанія) і група геноміки рослин і біотехнології IBMCP-CSIC створили картоплю, збагачену шафраном, яка містить більше антиоксидантів.

Про це йдеться на сайті навчального закладу, повідомляє Agrotimes

Дослідницька група вживила в рослину картоплі гени шафрану для синтезу кроцинів і пікрокроцину (відповідають за органолептичні та лікувальні властивості шафрану), отримуючи бульби картоплі з 360 мкг/г кроцинів і 800 мкг/г пікрокроцину в сухій речовині.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ця модифікована картопля має більшу антиоксидантну здатність.

“Це багатообіцяюча ознака потенційної користі для здоров’я, яку можуть мати ці напрямки дій”, – заявили дослідники.

Вчені спробували різні методи приготування, що дозволило їм з’ясувати, що ці сполуки мають високу біодоступність.

Нагадаємо, шведська дизайнерська студія Tomorrow Machine разом з компанією з виробництва соків Eckes Granini створили пляшку з матеріалу на основі картоплі під назвою GoneShells. Після очищення тара починає розкладатися.

Читайте також: Вартість виробництва зросла: британські фермери масово відмовляються від вирощування картоплі

Інститут Джеймса Хаттона (JHI) в Інвергоурі (Шотландія) оприлюднив результати революційного фермерського випробування сортів картоплі, стійких до картопляних цистоподібних нематод (Potato Cyst Nematode, PCN).

Селекціонерами Науково-дослідного інституту овоче-баштанних культур та картоплі при Міністерстві сільського господарства Республіки Узбекистан створено ранній сорт картоплі “Ташкентська казка”, що підходить для ґрунтово-кліматичних умов країни. Створили його вчені Рустам Нізомов, Джасур Рахматуллаєв, Мухаммаджон Расулов ​​та Ділшод Турсунов. Сорт запатентований Агентством інтелектуальної власності у 2023 році.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також