Новини    26 жовтня 2023 18:42

В Європі фіксують значний попит на горіхи: українським садівникам є що запропонувати

Аби сформувати експортну партію, необхідно закладати великий горішник, а це потребує значних вкладень і відповідальності

В Україні очікується хороший врожай горіхів цього року, водночас запитів на їх постачання за кордон дуже багато, повідомив керівник департаменту продажу компанії Ukr-Walnut LLC Ігор Дячок, передає AgroPortal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Ukr-Walnut закуповує горіхи в українських садівників. У компанії є законтрактовані постачальники, з якими ми успішно працюємо вже 5-10 років. Це переважно центральна та західна частина України. Ми не закуповуємо там, де дешевше, для нас важлива якість. Отримані від господарств горіхи ми відбираємо, сушимо, очищуємо від шкаралупи до чистоти 99,9%, – зазначив фахівець.

Аби сформувати експортну партію, необхідно закладати великий горішник, а це потребує значних вкладень і відповідальності.

Іноді думають, що якщо горіхи купують по всьому світові, то після посадки горішника одразу стануть мільйонерами. Але це дуже серйозний бізнес. Для торгового обсягу потрібно багато продукції, 2-3 т горіхів нікого не цікавлять, — пояснив Дячок.

Нагадаємо, на Хмельниччині подружжя пенсіонерів Микола та Любов Гуминюки замість звичної для українців картоплі вирощують на городі горіхи – волоські та фундук.

Фундук вимагає більше затрат на першому етапі: до перших промислових урожаїв, а це близько 5 років, доведеться лише вкладати в сад. Проте, ліщина — рослина, яка спрямована на перспективу і дає прибуток до 80 років.

Закладання в Україні горіхових садів невипробуваними на місцевості саджанцями французької та молдовської селекції призвело до їх масового вимерзання.

ФГ “Сади Черкащини” планує зменшити на 50% горіховий сад. Натомість мають висадити сливу, абрикос і нішеву культуру — бузину, розповів керівник підприємства Олег Коновалюк.

За минулі три-чотири роки домінантною культурою в закладених горіхових садах є фундук. Частка промислових горіхових садів становить 42,1% від площі всіх садів України, закладених за підтримки, передбаченої в державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва та хмелярства.

Зауважимо, біля села Новоозерне розташувався єдиний в Україні горіховий сад, який закладений за стандартами промислового. При його вирощуванні не потрібна ручна праця.

Згідно з прогнозами 20% горіхових садів України будуть органічними до 2030 року.

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), у сезоні 2022/23 років, експорт волоських горіхів з України експорт зросте майже на 60% до 95 тис. тонн. Одночасно прогнозується, що виробництво гоюріхів в Україні впаде на 17% до 96 тис. тонн через різке скорочення площ в окремих районах Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей після російського вторгнення в лютому 2022 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...