Про це повідомляє EastFruit.
Директива, прийнята 21 березня 2019 року, передбачає посилення заходів захисту ЄС від шкідливих карантинних організмів. Для цього з 1 вересня 2019 року всі країни, що не входять до Євросоюзу, зобов’язані офіційно оголосити про відсутність у них випадків виявлення певних карантинних організмів.
Читайте: Світ без голоду: що можуть зробити фермери – ФАО
Оскільки в Україні визначених організмів не зафіксовано, Держпродспоживслужба вже офіційно запропонувала Єврокомісії прийняти рішення про безперешкодний імпорт цих товарів. Проте на сьогодні офіційної відповіді від ЄК поки не надійшло, а отже, постачати ці товари не можна.
«Підтвердження про те, що українські яблука і томати з 1 вересня не відправляються в ЄС, надійшло нам відразу від кількох експортерів і виробників», – розповіла директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.
Якщо постачання не будуть розблоковані, то можливі втрати українських виробників яблука в новому сезоні становитимуть близько $4–5 млн, або близько 15% всієї експортної виручки.
Українські виробники в екстреному порядку самостійно намагаються вирішити цю проблему: за власні кошти юридично оформити ввезення в регіони, вільні від цих шкідників, згідно з процедурами ЄС. Вони очікують, що зможуть розблокувати експорт ще до середини вересня, оскільки раніше вже стикалися з подібною проблемою.
Landlord раніше повідомляв про те, що українських трейдерів очікує жорстка конкуренція від МЕРКОСУР щодо експорту зернових у країни Євросоюзу.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!