Новини    09 червня 2024 16:19

Уряд урегулював Порядок одержання посвідчення на право роботи з пестицидами

Зокрема забезпечено права юридичних та фізичних осіб на участь в адміністративному провадженні стосовно одержання посвідчення про право роботи з пестицидами

4 червня Кабінет Міністрів уніс зміни до Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами, постановою № 640, інформує пресслужба Мінагрополітики.

Документ розробило Міністерство аграрної політики та продовольства на виконання Закону “Про адміністративну процедуру”.

Постановою, зокрема, передбачено:

1) забезпечення права юридичних та фізичних осіб на участь в адміністративному провадженні стосовно одержання посвідчення про право роботи з пестицидами;

2) можливість отримання послуги з проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та отримання посвідчення про право роботи з пестицидами за єдиною заявою. Цю заявку можна подати до територіального органу Держпродспоживслужби або центру надання адміністративних послуг.

Читайте також: Як пестициди впливають на здоров’я людини – дослідження

Також постанова усуває дублювання термінології законодавства: наприклад, виключені терміни “одержання посвідчення про право роботи з пестицидами”, “посвідчення про право роботи з пестицидами”, “свідоцтво про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами”, оскільки вони вже визначені в Законі “Про пестициди і агрохімікати”.

Нагадаємо, постановою “Про затвердження Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами” (№458 від 9 травня 2023 р.) передбачено осучаснення процедури одержання посвідчення на право роботи з пестицидами особами, діяльність яких пов’язана з організацією робіт зі зберігання та/або застосування пестицидів або з проведенням робіт з їх транспортування, зберігання, застосування, а також із торгівлею пестицидами.

Читайте також: Вчені розробили датчик, який може виявляти сліди пестицидів у фруктах і овочах

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про відкликання спірного законопроєкту, спрямованого на скорочення використання пестицидів у ЄС. Причиною стало те, що це спровокувало протести з боку аграрного сектору.

Алергія на пестициди та пилок рослин – серйозна проблема, яка може суттєво впливати на здоров’я людини. Пестициди, які використовуються для захисту рослин від шкідників та хвороб, мають потенційно небезпечний вплив на організм.

Новини за темою:  Погода в Україні 23 травня: грози на заході, тепло в центрі та на сході

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами (№ 4558 від 30.12.2020).

Найбільше пестицидів серед українського імпорту виявлено у турецьких овочах і фруктах: загалом 356 попереджень про перевищення допустимих залишків пестицидів при постачанні на європейський ринок. Пальма першості дісталася болгарському перцю – 85 партій болгарського перцю, які у великому відсотку випадків були знищені при досягненні кордонів Євросоюзу. Далі йдуть виноград і лимони з 78 випадками по кожній позиції, потім мандарини – 56 випадків і менша кількість порушень по апельсинах, гранатах, томатах та деяких овочах.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про відкликання спірного законопроєкту, спрямованого на скорочення використання пестицидів у ЄС. Причиною стало те, що це спровокувало протести з боку аграрного сектору.

У світі за минулі 20 років вдвічі збільшили використання пестицидів. Чверть вироблених в Європі пестицидів продається на внутрішньому ринку Європи, втім за законами ЄС можна експортувати токсичні гербіциди, заборонені на континенті, в країни, що розвиваються, законодавство яких дозволяє таку “хімію”.

Під час експортно-імпортної кампанії 2021-2022 року в європейській системі швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (RASFF) зареєстровано загалом 658 повідомлень для країн через високий вміст пестицидів у фруктах та овочах, які прибули до Євросоюзу чи з третіх країн, або із самого ЄС, згідно з даними, підготовленими аналітиками порталу Hortoinfo з вищезгаданого сервісу.

У березні цього року через війну уряд спростив умови перевезення пестицидів та агрохімікатів. Продовжено також строк дії допусків на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами й агрохімікатами.

Анна Лиса

Новини за темою:  Ціни на пальне 5 травня 2025: на скільки подорожчали бензин, дизель і газ на заправках
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...