Уряд затвердив порядок використання коштів на часткову компенсацію аграріям, які купують українську сільгосптехніку, повідомив глава Кабміну Денис Шмигаль.
Загалом у 2024 році виділяємо на цю програму 1 млрд грн, — зазначив Шмигаль.
Компенсуватимуть 25% від вартості техніки українського виробництва.
За оцінкою Мінекономіки, програма подвоїть частку української сільгосптехніки на внутрішньому ринку. Імпорт зменшиться приблизно на 10%. 4,5 тисячі виробників здійснять переоснащення. Буде додатково створено близько тисячі робочих місць.
Це частина економічної стратегії “Зроблено в Україні”, коли влада підтримує своїх виробників.
Раніше заступниця міністра економіки України Надія Бігун розповіла подробиці про програму компенсації вартості агротехніки для аграріїв, яку відновили в Україні, інформує Укрінформ.
Держава має компенсувати вартість аграрної техніки виключно українського виробництва. Спікер нагадала, що в Україні вже запускали подібну програму декілька років тому. Надія Бігун зазначила, що після початку розв’язаної рф повномасштабної війни проєкт зупинили, але зараз вирішили відновити, оскільки побачили, що він непогано спрацював.
Відповідна програма має на меті стимулювати розвиток українського виробництва.
Компенсація сягає 25%, а для річної реалізації зазначеної програми заклали мільярд гривень.
Будемо мати приблизно на чотири мільярди виготовленої української техніки сільгоспвиробництва. Нам треба підвищувати додану вартість і підвищувати продуктивність. Ми не можемо цього зробити за рахунок того, що ми більше землі засіємо чи будемо просто видобувати більше корисних копалин. Це можна зробити, тільки якщо ми будемо, маючи ресурс насправді багатий, створювати більше продукції з доданою вартістю. Зараз так складаються обставини, що бізнес хоче рухатися в переробку – пояснила Бігун.
У 2024 році Уряд повертає програму фінансової компенсації аграріям за придбану сільськогосподарську техніку українського виробництва, повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Перелік української техніки та обладнання для агропромислового комплексу, яка входила до програми до початку широкомасштабного вторгнення, містив понад 200 українських виробників сільгосптехніки та 17 тисяч позицій техніки та різноманітного обладнання.
Міністерка економіки Юлія Свириденко зауважила, що реалізація програми часткової компенсації аграріям вартості сільськогосподарської техніки та обладнання українського виробництва дозволить створити приблизно 9 тисяч нових робочих місць і залучити 1,5 млрд грн додаткових податків до бюджету.
Уряд планує розширити товари, які підпадають під закон про локалізацію, де вже у нас як у державних закупівельників буде обов’язок дивитися на українську складову при закупівлі, наприклад, тих же машини для розмінування або іншої складної техніки.
Нагадаємо, приблизно половина зернових культур в Україні експортується через неофіційні канали, уникаючи сплати податків.
Протягом січня-листопада 2023 року Україна імпортувала товарів на суму $57,2 млрд та експортувала на $32,8 млрд, згідно із повідомленням Державної митної служби України.
Станом на 15 грудня 2023 року обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України в сезоні 2023/24 склав приблизно 15,3 млн тонн. Це на 4,7 млн тонн, або 23% менше порівняно з аналогічним періодом минулого сезону.
Ціни на українську пшеницю залишаються стабільними через знижену ділову активність на глобальному ринку протягом новорічного періоду з 25 грудня до 5 січня.
Українці пожертвували 27,4 млрд через monobank за 2023 рік, тоді як у 2022 році ця сума становила 8,5 млрд, згідно зі статистикою, яку облікував monobank.
Кабінет Міністрів відновив дію вимог щодо якості пального не нижче екологічного стандарту “Євро 5”, повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.
Міністерство аграрної політики та продовольства України та ПАТ “Укрнафта” домовились про розробку спільних програм підтримки українських аграріїв, зокрема щодо забезпечення пальним.
Протягом 2022 року пальне в Україні подорожчало на майже 70%.
З початку повномасштабної війни вартість бензину в Україні підскочила на 20-25 гривень за літр. Для українського споживача це суттєве подорожчання, але вартість бензину в нашій країні все одно залишається однією з найнижчих у Європі.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!