Новини    25 березня 2023 14:07

У ДАР з’явиться програма забезпечення аграріїв пальним


Міністерство аграрної політики та продовольства України та ПАТ “Укрнафта” домовились про розробку спільних програм підтримки українських аграріїв, зокрема щодо забезпечення пальним.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Відповідний меморандум про співпрацю підписали міністр агрополітики Микола Сольський та директор “Укрнафти” Сергій Корецький.

“Пріоритетним є забезпечення виробників пальним. “Укрнафта” спільно з Мінагрополітики домовились найближчим часом розробити цільові програми із забезпечення нафтопродуктами”, — йдеться у повідомленні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Зазначається, що документ передбачає прозоре залучення й розподіл усіх видів підтримки для сільгоспвиробників через Державний аграрний реєстр.

Нагадаємо, вартість пального в Україні продовжує низхідний тренд, однак аграрії не поспішають закуповувати його для посівної. Першими закуповували пальне для посівної аграрії з південних областей.

Протягом 2022 року пальне в Україні подорожчало на майже 70%.

Через запровадження 5 грудня нафтового ембарго проти росії на європейському ринку очікується зменшення обсягів пального. Аналогічна ситуація буде й в Україні, оскільки українські трейдери не підписували довгострокових контрактів.

З початку повномасштабної війни вартість бензину в Україні підскочила на 20-25 гривень за літр – ціни тепер стартують від 50 гривень. Проте, це ще не межа: Національний банк прогнозує, що пальне дорожчатиме й у 2023 році, щоправда, вже меншими темпами. Для українського споживача це суттєве подорожчання, але вартість бензину в нашій країні все одно залишається однією з найнижчих у Європі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...