Новини / Аналітика     16 січня 2023 21:01

Протягом року пальне в Україні здорожчало на 70% – НБУ

Зростання вартості пального суттєво вплинуло на прискорення інфляції у 2022 році

Протягом 2022 року пальне в Україні подорожчало на майже 70%. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України (НБУ).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Регулятор пояснює це попитом на нього для генераторів в умовах відключень світла через атаки росії та труднощами з доставкою.

Темпи зростання цін на пальне за підсумками 2022 року сягнули 69,4%. Це зумовлено підвищеним попитом на енергоносії з боку населення та бізнесу внаслідок необхідності автономної генерації електроенергії в умовах її дефіциту, а також труднощами з постачанням пального, – мовиться у повідомленні.

Зростання вартості пального суттєво вплинуло на прискорення інфляції у 2022 році, адже впливало на ціни широкого спектра товарів.

Нагадаємо, бункерувальна галузь зазнає зменшення прибутків унаслідок переходу до моделі “витрати плюс”. Нині судновласники приділяють більше уваги екологічно чистому паливу, ніж будь-коли раніше; такий стан речей фундаментально змінить ринкові відносини.

Через запровадження 5 грудня нафтового ембарго проти росії на європейському ринку очікується зменшення обсягів пального. Аналогічна ситуація буде й в Україні, оскільки українські трейдери не підписували довгострокових контрактів. Про це розповів експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

Цьогоріч вартість фрахту плавучих регазифікаційних установок (FSRU) у Європі різко зросла. Ставки фрахту FSRU зросли через дефіцит суден та високий попит на зріджений газ.

У KMZ Industries дали декілька порад, що робити, якщо на елеваторі під час роботи зерносушарки раптово зникло живлення і немає можливості його швидко відновити.

Кабмін своїм рішенням звільнив від оподаткування паливні генератори, пристрої для приготування їжі та іншу техніку, яка необхідна у випадку тривалих відключень електроенергії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також