Новини    07 липня 2022 20:33

Відродження меліорації розпочнеться з Одещини

Велика кількість зрошуваних земель знаходиться в Херсонській та Запорізькій областях, тому процес відновлення меліорації розпочнуть з Одещини.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич заявив, що наразі Міністерство активно працює над запуском проєктів, зокрема зі зрошення. Про це він повідомив під час пресконференції, присвяченій першому року функціонування ринку землі в Україні.

Він зазначив, що сьогодні велика кількість зрошуваних земель знаходиться в Херсонській та Запорізькій областях, тому процес відновлення меліорації розпочнуть з Одещини.

Оскільки це питання розміру вкладень, тут важливим є ринок землі.

“Щоб організувати меліорацію, а саме полив, потрібно інвестувати великі гроші в 1 га. Тому для таких довгострокових проєктів важливо мати можливість купити землю і бути її власником, щоб спокійно далі вкладати кошти”, — пояснив Дмитрасевич.

Нагадаємо, президент України підписав Закон “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, який було ухвалено парламентом 22 лютого 2022 року. Загалом, процес розробки, обговорення та прийняття документа тривав понад два роки.

Відновлення зрошення забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південному регіоні та реалізацію аграрного потенціалу всієї країни.

Раніше Landlord повідомляв, що Мінагрополітики пропонує зменшити вартість складової електроенергії у тарифі на воду для потреб аграріїв під зрошення сільськогосподарських земель. Для цього пропонується внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості та вартість послуг з розподілу електричної енергії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...