Новини    03 жовтня 2018 09:11

«Укрсадпром»: зменшення ставки ПДВ виведе садівників з «тіні»


Ухвалення проекту закону №8570 «Про зменшення ставки ПДВ для продукції садівництва» виведе українських виробників з «тіні» та створить сприятливі умови для легального виробництва. Так вважають в Асоціації «Укрсадпром». Зокрема документом передбачається зменшення ставки податку на додану вартість з 20% до 7% на плодово-ягідну продукцію, яка вирощується в Україні.

За даними офіційної статистики, в Україні вирощуванням багаторічних культур (плодів, ягід, горіхів) займаються 1042 підприємства але, за оцінками Асоціації, їх фактична кількість перевищує 1500 без врахування приватних фізичних осіб, які не об’єднані у кооперативи чи інші форми спільного господарювання, особливо у поєднанні з існуючою програмою державної підтримки.

Садівники кажуть, що це в свою чергу збільшить доходи держбюджету

«На сьогоднішній день, промислові виробники плодово-ягідної продукції офіційно виробляють приблизно 400 тис. тонн продукції, вартість якої складає 7 745 млн грн. За оцінками Асоціації, за 2-3 роки, після введення в дію закону, промислові виробники, з урахуванням результатів діючої програми державної підтримки закладення молодих садів, офіційно здійснюватимуть виробництво 900 тис. тонн плодово-ягідної продукції, вартість якої становитиме близько 20 млрд грн, з якої буде сплачено у бюджет України ПДВ у розмірі 7% (виключно платниками цього податку, тобто не з усього обсягу) на суму, що перевищує 554 млн грн», – підрахували в асоціації.

Також, зменшення ставки податку, фактично, стане ефективною заміною «спецрежиму ПДВ» та минулорічним дотаціям, що дозволить галузевим виробникам заощадити 13% коштів, які вони повинні були сплатити податком на додану вартість, що становитиме більше 1 млрд грн для використання їх на розвиток виробництва (закупівля саджанців, закладка нових насаджень, витрати на добрива, засоби захисту рослин, технічна і технологічна модернізація виробничого процесу та ін.), знижуючи собівартість і фактично зменшити витрати держави на адміністрування непотрібних реєстрів отримувачів дотацій.

Як свідчить міжнародний досвід, у розвинених аграрних країнах ЄС при оподаткуванні сільськогосподарських товарів в більшості випадків діє знижена ставка, яка як мінімум, є вдвічі, а іноді й утричі, нижчою за стандартну: Іспанія – 4%; Франція – 2,1, 5,5, 10%; Ірландія – 4,8%; Італія – 4%; Люксембург – 3%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...