Новини / Думки     06 березня 2018 12:58

Український виробник переходить у вищу лігу гравців ринку СЗР


ВИПЕРЕДЖАЮЧИ ЧАС

 

У квітні 2018 року у Черкасах відкривається Науково‑дослідницький центр компанії UKRAVIT. Для його організації компанія запросила відомого біохіміка Володимира Малиновського, який нині працює у Швейцарії.

У компанії розраховують, що робота центру дозволить їй іти в ногу з передовими науковими розробками в області агрохімії та в перспективі відмовитися від імпорту діючих речовин та перейти на випуск власних. Тобто закріпитися у статусі компанії‑оригінатора. Крім того, в компанії вбачають великий потенціал у розвитку біохімічної галузі в цілому, тому розраховують, що центр стане серйозною галузевої платформою для інновацій, оскільки буде працювати у форматі відкритого інституту. Landlord зустрівся з Володимиром Малиновським незадовго до відкриття Науково‑дослідницького центру.

ЯК ВИДАТНИЙ ВЧЕНИЙ НА ЧОМУ ВИ АКЦЕНТУЄТЕ УВАГУ В ЗВ’ЯЗКУ З ВІДКРИТТЯМ ЦЕНТРУ?

Я працював близько 17 років у наукових організаціях Німеччини, США, Швейцарії, тому я добре знайомий і з обладнанням, яке буде використовуватися в центрі, і з принципами організації наукової установи, націленої на створення нових продуктів. Я розумію, наскільки складний процес створення нових препаратів і до якої співпраці можуть бути готові наші західні наукові партнери. З огляду на весь обсяг цієї інформації ми будуємо таку концепцію, яка дозволить інституту бути більш успішним, мати широке коло спілкування і співпраці з іншими міжнародними організаціями, інститутами, лабораторіями, щоб ми могли робити продукти разом. Інститут також дозволить нам бачити найбільш правильні та перспективні напрями розвитку агрохімічного ринку.

ВИ НАУКОВО‑ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ЦЕНТР НАЗИВАЄТЕ ІНСТИТУТОМ? ЧОМУ?

Інститут, напевно, більш правильне слово, тому що це організація, яка займається науково‑дослідницькою діяльністю, а ті практичні рекомендації, які ми надаватимемо агрокомпаніям, будуть із цієї діяльності виходити. Крім того, важливо, коли рекомендації дають не менеджери рівня користувачів, а наукові фахівці, які також займаються пошуковими речами — питаннями оптимізації, заміни однієї речовини на іншу тощо. Тобто інституту належить давати відповіді на безліч запитань.

ІНСТИТУТ НАДАВАТИМЕ ПОСЛУГИ НА КОМЕРЦІЙНІЙ ОСНОВІ?

На даний момент розглядаються дві структури, які працюватимуть паралельно. Інститут і самостійна сервісна лабораторія, яка буде надавати якісні послуги, наприклад аналіз ґрунту за 80 показниками.

Сам інститут не може бути комерційним за визначенням, тому що він витрачає більше грошей, ніж може заробляти. Установи, що займаються дослідженнями, завжди неприбуткові та працюють на віддалену перспективу — на роки вперед.

НА ЯКИЙ КАДРОВІЙ БАЗІ БУДУЄТЬСЯ ЦЕНТР?

Співробітників запрошували з різних інститутів України. Крім того, це фахівці з фармацевтичної індустрії, знайомі з обладнанням, яке використовує інститут. Проблема в тому, що в Україні завжди були добре освічені кадри, але була відсутня приладова база. Раніше вона з’явилася у фармгалузі, тому фахівців, знайомих із таким обладнанням на практиці, більше там. Ну і звичайно ж, ми будемо залучати західних фахівців.

ЯКИМ ОБЛАДНАННЯМ БУДЕ ОСНАЩЕНИЙ ЦЕНТР?

Це новітнє обладнання провідних фірм Японії, США, Німеччини, Швейцарії, у виборі якого я брав безпосередню участь. Устаткування унікальне, воно дозволяє визначати кількість речовини на рівні нано‑ і пікомолярних концентрацій. Якщо говорити про інструментарій, то це найсучасніша газова і рідинна хроматографія, спектрометричний аналіз вищого рівня тощо.

Подібного класу обладнання використовується в сучасних лабораторіях інститутів і університетів західних країн. Обрано це обладнання було ще й тому, що воно багато років заточувалося під певні види робіт. Завдяки використанню окремих інструментів було накопичено величезні бази даних по хімічних речовинах, добавках, домішках, які мають до нас безпосереднє відношення.

ЧИ ЗБІЛЬШИТЬСЯ З ВІДКРИТТЯМ ЦЕНТРУ КІЛЬКІСТЬ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОДУКТІВ У ПОРТФЕЛІ КОМПАНІЇ UKRAVIT?

Безумовно, аналітична лабораторія буде тісно працювати з компанією та сприяти появі в її портфелі нових продуктів. Крім того, вона буде контролювати якість сировини, що в свою  чергу підвищить якість продуктів компанії.

 

 

ТЕКСТ: ВОЛОДИМИР ДЕНИСЕНКОВ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!