Українські теплові електростанції (ТЕС) та теплові електроцентрали (ТЕЦ) мають достатньо запасів вугілля на своїх складах для успішного завершення опалювального сезону. Загалом на складах об’єктів теплової генерації накопичено понад 1 мільйон тонн вугілля, що на 236 тисяч тонн перевищує попередні прогнози за графіком.
Цю інформацію оприлюднила пресслужба Міністерства енергетики.
Зокрема станом на кінець лютого державна компанія “Центренерго” мала на своїх складах на понад 161 тисячу тонн більше вугілля, ніж передбачалося за графіком.
Пресслужба зазначила, що досягнення такого результату стало можливим завдяки спільній роботі вугледобувних та енергетичних компаній.
Також у відомстві наголосили, що завдяки широкомасштабній ремонтній кампанії в енергетичному секторі до кінця 2023 року було відновлено та додано до енергосистеми понад 2,2 гігавата потужності.
На цей момент, станом на 2 березня, в резерві перебувають 14 одиниць генеруючого обладнання ТЕС та ТЕЦ.
Нагадаємо, раніше Landllord повідомляв, що Україна має запасів зерна на два роки.
Перед SNCF стоїть завдання до 2030 року скоротити викиди парникових газів в експлуатаційній роботі на 30%, а у сфері використання нерухомості — на 50%. Національне товариство залізниць Франції (SNCF) створило дочірню компанію SNCF Renewables, яка займеться встановленням панелей сонячних батарей на вільних земельних ділянках та дахах будівель.
У розпал опалювального сезону ДТЕК Енерго законтрактував додаткові 30 тис. тонн імпортного вугілля з Польщі. Так, загальний обсяг імпортного палива, законтрактованого компанією на увесь осінньо-зимовий період, зріс до 400 тис. тонн. З них 268 тис. тонн вже доставлено до України. Це дозволяє краще забезпечувати надійність теплової генерації та української енергосистеми, особливо, в піки споживання електроенергії. Загальний обсяг імпортного палива, законтрактованого компанією на увесь осінньо-зимовий період, зріс до 400 тис. тонн. З них 268 тис. тонн вже доставлено до України
В Україні вирішили залучити до роботи на шахтах ув’язнених. Як заявив міністр юстиції Денис Малюська, у такий спосіб заповнюється дефіцит робочої сили. Крім того, вʼязні отримують навички, які дозволять працевлаштуватись у майбутньому. Також на особисті потреби у них залишається частина коштів.
Укргазвидобування, яке є частиною Групи Нафтогаз, досягло найвищого щоденного видобутку з грудня 2018 року. За даними, на 8 лютого 2024 року компанія видобула 38,54 мільйона кубометрів природного газу, повідомила пресслужба Нафтогазу. Цей рекордний результат було досягнуто завдяки введенню в експлуатацію значної кількості нових свердловин, серед яких багато високодебітних, що видобувають понад 100 000 кубометрів газу на добу.
Укргазвидобування пробурило нову свердловину в Харківській області, яка даватиме 140 тисяч кубометрів газу на добу.
У березні 2022 року державні та приватні українські компанії зменшили видобуток природного газу на 15%. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю ЕП.
Тоді ж ціни на природний газ в Європі досягли рекордного рівня, піднявшись на 60%. Ціна на природний газ в Європі досягла рекорду на тлі побоювання трейдерів, що його поставки можуть бути перервані через війну рф в Україні.
Будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.
За перше півріччя 2023 року чистий консолідований прибуток Групи “Нафтогаз” склав 6,6 млрд грн. За цей же період консолідований операційний прибуток досяг 14 млрд грн.
Варто окермо зауважити, що у 2024 році в Європі очікується приблизно 50 ТВт-год виробництва електрики на основі сонячної енергії, згідно з прогнозами аналітичної компанії Rystad Energy, передає “Інтерфакс-Україна”.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!