Новини    02 березня 2022 18:29

Вартість газу у Європі зростає на тлі кризи

Велика Британія заборонила входити у свої порти суднам, які належать і підконтрольні РФ, що може призвести до порушення поставок скрапленого природного газу з РФ

Ціни на природний газ в Європі досягли рекордного рівня, піднявшись на 60% з вівторка. Про це повідомляє американський телеканал CNN.

Ціна на природний газ в Європі в середу досягла рекорду на тлі побоювання трейдерів, що його поставки можуть бути перервані через війну Росії в Україні.

Еталонні ф’ючерси підскочили аж до 194 євро (215 доларів) за мегават-годину. Це на 60% більше, ніж у вівторок, і більш ніж вдвічі більше, ніж у п’ятницю.

За словами Алекса Фролі, аналітика ринку Independent Commodity Intelligence Services, постачання до Європи продовжується нормально. Але є “багато невизначеності та занепокоєння щодо того, як все може змінитися”.

Фролі зазначив, що Велика Британія заборонила входити у свої порти суднам, які належать і підконтрольні РФ, що може призвести до порушення поставок скрапленого природного газу з РФ, на які припадає від 3% до 4% поставок газу в країну.

“Трейдери можуть бути стурбовані, чи континентальна Європа вводить подібну заборону на російські кораблі”, – сказав він.

Довідка. Станом на 2019 рік Європейський Союз імпортував понад 40% свого природного газу з РФ.

Раніше Landlord повідомляв, що Путін оголосив війну Україні. Тим часом Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що країни Заходу дійшли згоди щодо відключення Росії від платіжної системи SWIFT і почали підготовку до впровадження цієї санкції. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...