Новини    29 жовтня 2023 12:58

За перше пів річчя “Нафтогаз” отримав 6,6 млрд грн прибутку


За перше півріччя 2023 року чистий консолідований прибуток Групи “Нафтогаз” склав 6,6 млрд грн. За цей же період  консолідований операційний прибуток досяг 14 млрд грн, повідомила пресслужба Нафтогазу.

“Це значний результат, враховуючи, що за аналогічний період минулого року Група мала 55,3 млрд грн консолідованого операційного збитку”, – йдеться у повідомленні.

Водночас за січень – червень 2022 року чистий консолідований збиток становив 57,2 млрд грн.

Завдяки прибутку вдалося виконати вимоги за єврооблігаціями “Нафтогазу” та зобов’язань за іншими кредитними угодами. Основним напрямком діяльності, що не показав прибутку, залишився сегмент продажу газу. Негативним результатом є наслідок постачання природного газу споживачам у межах виконання спеціальних обов’язків (ПСО) за цінами, встановленими державою.

Група досягла покращених фінансових результатів завдяки ефективній роботі з дебіторською заборгованістю та врегулюванню питання несанкціонованих відборів газу.

З початку року і до червня “Нафтогаз” сплатила до зведеного бюджету України податків на 48,4 млрд грн. Це понад 8% усіх податкових надходжень держави за цей період. Водночас у квітні компанія забезпечила успішне завершення одного з найважчих опалювальних сезонів 2022/2023 років в умовах дії ПСО.

Цього року компанія продовжує забезпечувати споживачів газом і збільшувати його видобування під час війни.

“Завдяки ефективній роботі оператора газосховищ повернуто довіру іноземних партнерів, які в умовах воєнного часу збільшили обсяги зберігання газу в українських сховищах до понад 2,4 млрд кубометрів”, – повідомили у Нафтогазі.

Нагадаємо, новим власником Оператора ГТС стало Міністерство енергетики. Попередній власник компанія “Магістральні газопроводи України” припинила існування.

Уніфікація вимог до якості біометану із європейським стандартом є важливим кроком для створення умов для експорту біометану до країн Європи та подальшої інтеграції газових ринків.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...