Новини    16 березня 2018 13:08

Україна планує збільшити експорт зерна за рахунок Китаю та В’єтнаму


Географію експорту української пшениці в 2018 році планується розширити ринками Китаю і В’єтнаму, а також лібералізувати поставки в Індонезію. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на Державну службу України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів (Держпродспоживслужба).

«Експорт зерна пшениці з України в 2016/2017 маркетинговому році (МР) становив понад 17,5 млн тон. При цьому Індонезія в системі українського експорту пшениці посідала четверте місце – понад 1,6 млн тон (9%). Водночас у 2017/2018 МР Індонезія посідає перше місце в статистиці експорту пшениці – понад 1 млн тон», – зазначив глава Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час зустрічі з представниками Комітету зернових і олійних культур Європейської бізнес асоціації.

Щорічний експорт зернових і олійних культур з України, за його словами, становить близько 40 млн тон.

Учасники зустрічі також обговорили поточний стан експорту зернових і фітосанітарні вимоги країн-партнерів у міжнародній торгівлі.

Як зазначив заступник начальника управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу карантину рослин Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва Держпродспоживслужби Вадим Чайковський, у формуванні експортних партій рослин і продуктів рослинного походження необхідно дотримуватися фітосанітарних вимог країн-партнерів України. У разі необхідності потрібно встановлювати вільні ділянки від шкідливих організмів і готуватися до щорічного обстеження с/г культур для експорту в КНР.

У 2016/2017 МР Україна експортувала 44,9 млн тон зернових. Більше половини з цього обсягу було вивезено в десять країн світу.

Лідерами по імпорту українського зерна стали Єгипет, який закупив 5,8 млн тон, Індія – 3 млн тон, Іспанія – 2,9 млн тон. У першу п’ятірку також потрапили Нідерланди з 2,4 млн тон і Саудівська Аравія з 2,3 млн тон. Подальші місця рейтингу розподілилися таким чином: Іран – 2,2 млн тон, Італія – 2 млн тон, Бангладеш – 1,8 млн тон, Туніс і Південна Корея – по 1,7 млн тон.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...