Новини    28 квітня 2018 10:14

Генпрокуратура підозрює експортерів агропродукції в ухиленні від сплати податків


Проведені напередодні обшуки в морському спеціалізованому порту «Ніка-Тера» пов’язані з розслідуванням справи за фактом умисного ухилення від сплати податків підприємствами-експортерами сільськогосподарської продукції. Про це повідомляє «БізнесЦензор» з посиланням на прес-службу Генпрокуратури.

У цій справі за рішенням Печерського районного суду Києва обшуки також були проведені на ДП «Миколаївський морський торговельний порт» та ТОВ «ТІС-Зерно».

Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ веде досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах підприємствами-експортерами сільськогосподарської продукції та зловживання службовим становищем посадовими особами Державної фіскальної служби за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України.

«В ході досудового розслідування встановлено, що ряд суб’єктів підприємницької діяльності з ознаками фіктивності здійснював незаконну підприємницьку діяльність, спрямовану на переміщення сільськогосподарської продукції за межі території України», – наголошується в повідомленні.

Зокрема, придбання сільськогосподарської продукції підприємствами документально не було відображено, а для її виробництва у компаній були відсутні необхідні умови (власні або орендовані земельні ділянки, складські приміщення, транспортні засоби, основні засоби, наймані працівники), що свідчить про проведення операцій з легалізації товарів невстановленого походження.

За даними слідства, експортована продукція закуповується у населення за готівку, без відповідного утримання податку на доходи фізичних осіб. Крім того, зазначеними підприємствами не декларується і відповідно не сплачується податок на прибуток.

Як повідомляв LANDLORD, 26 квітня силовики провели обшуки в Миколаївському морському спеціалізованому порту «Ніка-Тера», який належить Дмитру Фірташу.

Пізніше в Group DF Дмитра Фірташа офіційно підтвердили проведення Генпрокуратурою обшуків в порту. У компанії стверджують, що обшуки в порту «Ніка-Тера» не мають правових підстав і проводяться з грубим порушенням Кримінально-процесуального кодексу, а робота порту заблокована другий день під ряд.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...