Новини    04 квітня 2018 11:31

Зубко: В Україні більше 6 тисяч громад старого формату


Окрім чинних об’єднаних територіальних громад (ОТГ), в Україні більше 6 тисяч громад старого формату, які ведуть переговори щодо створення. Про це  заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, в інтерв’ю «Українським новинам», повідомляє прес-служба уряду. За його словами, у 152 районах з 468 немає об’єднаних територіальних громад.

«Ми прагнемо забезпечити рівномірне покриття усіх районів, аби громади були спроможні і успішні. Наразі громади об’єднуються добровільно. Цей темп досить високий порівняно, наприклад, з Польщею, чи іншими європейськими країнами, з огляду на наявну кількість громад, територію, вкриту ОТГ, і кількість людей, що там мешкають. Певним індикатором для нас є місцеві вибори, що мають відбутися у 2020 році і ми хотіли б, аби вони відбувалися в однакових умовах в усіх громадах. Наразі у нас лишаються старі сільські та селищні ради, які практично не мають повноважень і фінансуються з районного або обласного центру. Тому будемо намагатися довести до 100% це об’єднання», – наголосив Геннадій Зубко.

На думку міністра, настане час, коли рішення про об’єднання будуть ухвалювати адміністративно. Для цього потрібно зосередити увагу на районах, в яких не створено громад та вирішити питання залучення міст обласного значення у процес об’єднання.

«Місто обласного значення або велике місто – це своя громада й адміністративно важко приймати рішення, які громади ще потрібно об’єднати з ним. Це друга умова, яка повинна включитися в процес. І найголовніше – це питання, коли ми будемо бачити, що лишаються тільки громади, які не можуть прийняти рішення або не мають лідерів. Це саме той відсоток невеликий, який буде залишатися на території районів, які не включені до процесу. Тому однозначно на той час будемо мати можливості й підстави, щоб здійснювати адміністративне прийняття рішень», – додав урядовець.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...