Новини / Фінанси     20 листопада 2019 14:45

162 млн грн боргів, або як Сварог «лізингував» техніку ТОВ Агротек

ТОВ «Агротек» зіткнувся із недобросовісним виконанням договірних угод зі сторони корпорації «Сварог Вест Груп», яка не розрахувалася близько за 40 одиниць сільськогосподарської техніки John Deere. Дилеру вдалося повернути свої машини тільки завдяки судовим рішенням, а сама техніка перебуває в жахливому стані.

Протягом 2013-2015 років компанії уклали ряд договорів про придбання корпорацією «Сварог Вест Груп» у ТОВ «Агротек» у лізинг 37 одиниць агротехніки, а саме:

  • тракторів John Deere 8335R;
  • сівалок John Deere 1890 і DB55;
  • обприскувачів John Deere 4730 і 4030;
  • культиваторів John Deere 2210.

Платежі за отриману техніку від корпорації «Сварог Вест Груп» перестали надходити з середини 2015 року. Компанія «Агротек» пішла назустріч партнеру, що прохав про відстрочку у зв’язку зі складним фінансовим становищем, викликаного внаслідок засухи та неврожаю. Протягом двох наступних років постачальник і покупець підписали ряд додаткових договорів й угод, відповідно до яких «Агротек» погодився на пролонгацію терміну сплати лізингових платежів. Утім, ці платежі також не були отримані. 2019-го представники ТОВ «Агротек» звернулися до суду з позовами до корпорації й поручителів із вимогою повернути заборгованості за лізинговими платежами. На сьогодні загальна кількість справ, що розглядаються в судах різних рівнів інстанцій, становить більше 10, а розмір позовних вимог «Агротек» до корпорації «Сварог» перевищив 162 млн гривень.

Читайте: Учасники конференції PRO100 AGRO проживатимуть у фешенебельних готелях за півціни

Коментуючи ситуацію, представники ТОВ «Агротек» з прикрістю відзначають: «На жаль, змушені зізнатися, що зараз в Україні краще бути боржником, ніж кредитором».

І менеджмент офіційного дилера John Deere можна зрозуміти, адже кожен їх судовий позов обов’язково натикається на зустрічні позови адвокатів корпорації «Сварог Вест Груп» та численні апеляції, що ще більше ускладнює вирішення спірної ситуації. Проте,  не зважаючи на всі труднощі, в лютому поточного року ТОВ «Агротек» вдалося в примусовому порядку домогтися повернення семи обприскувачів John Deere 4730 і 4030 та 12 тракторів John Deere 8335R з напрацюванням від 12 до 15 тис. мотогодин.

Як вдалося дізнатися представникам «Агротек», з кінця 2016 року техніка перестала обслуговуватися в офіційного дилера й була доведена до критичного стану. Нову техніку корпорація ремонтувала за рахунок тієї, що була надана в лізинг «Агротеком». Коли постало питання про стягнення неоплаченої техніки, «Сварог» повернув її в неробочому стані, подальша експлуатація якої потребує значних інвестицій.

Нині, як вже зазначалося, сторони продовжують шукати правди у Феміди, однак така поведінка вітчизняної корпорації «Сварог Вест Груп» не тільки псує міжнародний імідж України, але й підриває основні принципи правової держави. У країні, де слово «закон» вже давно викликає посмішку, важко вести цивілізований бізнес.

Нагадаємо, у жовтні в Дніпропетровській області поліцейські Управління стратегічних розслідувань спільно з бійцями КОРД затримали групу злочинців, які залякували фермерів та підприємців, вимагаючи від них гроші.

Читайте також