Новини / Рослинництво     07 травня 2019 08:20

На заході України зливи частково змили посіви соняшника і кукурудзи

Унаслідок сильних злив постраждали посіви ранніх ярих зернових у господарствах Житомирщини, Тернопільщини, Львівщини. З настанням оптимальної погоди культури пересіватимуть. На решті території України кліматичні умови були сприятливими, що дає можливість прогнозувати добрі врожаї.

Про це повідомляє УНІАН.

Зливи пошкодили посіви ранніх ярих зернових у господарствах Тернопільської області, Коростенському районі Житомирської області та Золочівському районі Львівської області.

Читайте: Фермерам пропонують кредити на 5 років. Оголошено конкурс

Обсяг втрат оцінити поки що складно. Отримано інформацію про частково підтоплені поля. Відомо, що посіви соняшнику і кукурудзи частково змило, а озимі культури побиті градом. Ранні ярі зернові в цих районах потребують пересівання.

  «Пересівання на зазначених ділянках проводитиметься після настання оптимальної погоди», – повідомила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко.

Водночас у решті областей України відзначено добрий стан посівів і з огляду на це – перспективу отримання доброго врожаю ярих зернових.

 «По всій території України ми маємо оптимальний рівень зволоження ґрунту, немає посухи, яка могла б негативно вплинути на врожай. Навіть на півдні, де не було опадів, зберігається добра перспектива для цієї групи зернових культур», – окреслила Тетяна Адаменко.

Погодні умови у 2019 році Укргідрометцентр оцінює як більш оптимальні для сільгоспкультур, ніж минулого року.

Landlord раніше повідомляв про те, що квітневі заморозки в Україні не зашкодили озимим і раннім ярим зерновим. Проте низька температура і дощі не йдуть на користь садівникам.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також