Новини / Рослинництво     07 травня 2019 08:20

На заході України зливи частково змили посіви соняшника і кукурудзи

Унаслідок сильних злив постраждали посіви ранніх ярих зернових у господарствах Житомирщини, Тернопільщини, Львівщини. З настанням оптимальної погоди культури пересіватимуть. На решті території України кліматичні умови були сприятливими, що дає можливість прогнозувати добрі врожаї.

Про це повідомляє УНІАН.

Зливи пошкодили посіви ранніх ярих зернових у господарствах Тернопільської області, Коростенському районі Житомирської області та Золочівському районі Львівської області.

Читайте: Фермерам пропонують кредити на 5 років. Оголошено конкурс

Обсяг втрат оцінити поки що складно. Отримано інформацію про частково підтоплені поля. Відомо, що посіви соняшнику і кукурудзи частково змило, а озимі культури побиті градом. Ранні ярі зернові в цих районах потребують пересівання.

  «Пересівання на зазначених ділянках проводитиметься після настання оптимальної погоди», – повідомила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко.

Водночас у решті областей України відзначено добрий стан посівів і з огляду на це – перспективу отримання доброго врожаю ярих зернових.

 «По всій території України ми маємо оптимальний рівень зволоження ґрунту, немає посухи, яка могла б негативно вплинути на врожай. Навіть на півдні, де не було опадів, зберігається добра перспектива для цієї групи зернових культур», – окреслила Тетяна Адаменко.

Погодні умови у 2019 році Укргідрометцентр оцінює як більш оптимальні для сільгоспкультур, ніж минулого року.

Landlord раніше повідомляв про те, що квітневі заморозки в Україні не зашкодили озимим і раннім ярим зерновим. Проте низька температура і дощі не йдуть на користь садівникам.

Рослинництво        30 липня 2019 11:53

На Миколаївщині та Полтавщині завершили жнива ранніх зернових

Аграрії Миколаївської та Полтавської областей завершили збирання ранніх зернових, зернобобових та ріпаку. У господарствах Миколаївщини намолотили 2,6 млн т зерна, Полтавщини – 1,5 млн т.

Про це повідомляють прес-служби Миколаївської ОДА та Полтавської ОДА.

Миколаївська область

 • Зібрано 2,6 млн т зерна, зокрема пшениці – 1,6 млн т.
 • Урожайність – у середньому 34 ц/га (найвищі показники в Кривоозерському (40,9 ц/га), Врадіївському (40,6 ц/га) та Первомайському (38,4 ц/га) районах).

Читайте: Українська лохина продається в одній із найбільших торгових мереж у світі

Полтавська область

 • Збирання ранніх зернових та зернобобових проведено на площі 342,2 тис. га.
 • Намолотили 1542,8 тис. т зерна (на 154,9 тис. т більше, ніж торік), зокрема озимої пшениці – 1133,0 тис. т (на 132,6 тис. т більше, ніж торік).
 • Урожайність – у середньому 45,1 ц/га (на 6,4 ц/га більше, ніж торік).

Наразі аграрії обох областей готуються до збирання пізніх ярих культур та посівної кампанії озимих урожаю 2020 року.

У двох районах Миколаївської області вже розпочали ранній посів озимого ріпаку.

Landlord раніше повідомляв про те, що станом на 29 липня в господарствах України ранні зернові та зернобобові зібрали на 80% прогнозованих площ, або з 8,0 млн га, та намолотили 29,7 млн т зерна.

Поділися

Рослинництво        29 липня 2019 17:40

Українські аграрії зібрали ранні зернові на 80% площ – 8 млн га

На сьогодні, 29 липня, в господарствах України ранні зернові та зернобобові зібрали на 80% прогнозованих площ, або з 8,0 млн га, та намолотили з них 29,7 млн т зерна.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Жнива-2019 тривають. За даними Міністерства, на сьогодні в Україні зібрано:

 • пшениці – 21,7 млн т (урожайність 39,7 ц/га);
 • ячменю – 7,2 млн т (урожайність 33,1 ц/га);
 • гороху – 569 тис. т (урожайність 22,9 ц/га);
 • жита – 120 тис. т (урожайність 26,8 ц/га);
 • вівса – 60 тис. т (урожайність 24,9 ц/га).

Читайте: Авокадо і горіхова паста замість м’яса: сучасний підхід у харчуванні дітей – ФАО

Також озимий ріпак зібрали на 96% площі (1,2 млн га), намолотили 2,9 млн т. Урожайність – 24,4 ц/га.

Landlord раніше повідомляв про те, що за прогнозами Agritel, валовий збір ячменю в Україні у 2019 році складе 8,6 млн т.

Поділися

Рослинництво        03 липня 2019 10:15

4 млн га сільгоспугідь у США не дадуть урожаю – найгірший показник за останні роки

Розмір сільськогосподарських площ, на яких американські фермери не зможуть виростити в цьому сезоні урожай унаслідок вологих погодних умов, ймовірно, перевищуватиме 10 млн акрів (4 млн га) – цифра, найбільша за останні роки.

Про це повідомляє The Fence Post.

У різні роки обсяг незасіяних площ у США коливався від 2 до 10 млн акрів. Цього року, як заявив секретар USDA Білл Норті, показник перевищить попередній діапазон.

Читайте: Чого чекають від кукурудзи американські фермери – моніторинг полів від Карен Браун

Як зазначає на своїй сторінці у Twitter відомий американський оглядач агроринку Карен Браун, найбільший показник незасіяних площ у США становив 9,62 млн акрів (3,84 млн га) – у 2011 р., причому 47% цих угідь розташовувалися в Північній Дакоті, ще 13% – у Південній Дакоті.

Другим у цьому антирейтингу вийшов 2013 рік, коли американські фермери не змогли засіяти 8,3 млн акрів (3,32 млн га), з них 34% – у Північній Дакоті, 11% – у Міннесоті.

Міністерство сільського господарства США (USDA) вже розглянуло позови від фермерів на понад $151 млн з приводу збитків, які вони несуть унаслідок перешкод у проведенні посівної кампанії. Очікується, що загальні претензії сягатимуть понад $1 млрд.

Landlord раніше повідомляв про те, що наприкінці червня у США зійшло лише 71% сої. Стан посівів – найгірший за 27 років.

Фото: зі сторінки у Twitter Карен Браун

Поділися

Рослинництво        03 липня 2019 08:16

В Україні зібрали 6 млн тонн зерна нового врожаю

У господарствах 20 областей України розгорнулися жнива. Ранні зернові та зернобобові культури станом на 2 липня зібрали з площі 1,9 млн га, намолотили 6,1 млн тонн зерна.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

За розрахунками, зібраний на сьогодні урожай зернових та зернобобових – 6,1 млн т – становить 19% до прогнозу.

Читайте: Як бізнесмен із Криму за чотири роки побудував успішне господарство на Чернігівщині: історія Північ Агро

За даними Міністерства, українські аграрії вже зібрали:

 • пшениці – 3,4 млн т з площі 1,0 млн га (15% до прогнозу);
 • ячменю – 2,5 млн т з площі 750 тис. га (30% до прогнозу);
 • гороху – 267 тис. т з площі 128 тис. га (45% до прогнозу).

Крім того, в господарствах намолотили 539 тис. т озимого ріпаку з площі 277 тис. га (21% до прогнозу) при врожайності 19,5 ц/га.

Як повідомляв Landlord, жнива в Україні цього року стартували 11 червня. Першими почали збирати ранні зернові аграрії Миколаївщини.

Поділися

Рослинництво        21 червня 2019 13:54

Як вплине на врожай зернових аномальна спека в Україні

Протягом червня в Україні зберігаються критично високі температури (30–37°С) у всій основній зоні вирощування зернових і олійних культур. При цьому спостерігаються періодичні зливи і град. Аналітики розмірковують, чи зміниться прогноз щодо урожаю під впливом погодних умов.

Про це повідомляє УкрАгроКонсалт.

Пшениця

Експерти відзначають, що спекотна погода сприяє збільшенню протеїну. Прогноз рекордного врожаю пшениці лишається незмінним. Поряд з цим, аналітики попереджають про ризики втрат при збиранні врожаю через високу густоту і вилягання.

Читайте: Пожежа на полі: у Запорізькій області вигоріло 15 га пшениці

Ячмінь

Стартова врожайність трохи нижча за торішню, проте експерти розраховують, що підсумкова врожайність буде вищою і близькою до рекордної. Аналітики очікують, що урожай зросте на 20% порівняно з минулорічним показником.

Кукурудза, соя, соняшник

Повідомляється, що на більшості площ ці культури перебувають у доброму стані. Проте експерти зазначають, що від спеки страждають пізні посіви, тому прогнози щодо врожаю залишаються стриманими.

Як повідомляв Landlord, у виробництві зернових у 2019–2020 році українські аграрії перевищать рекорд минулого сезону –  таку переконаність висловили учасники IV Міжнародної конференції Grain Ukraine.

Поділися
Показати ще