Новини    06 лютого 2018 13:08

Україна отримала право торгувати насінням цукрових буряків, але експорту поки не буде


Експорт насіння цукрових та кормових буряків, гальмує недосконале законодавство. Про це йдеться у повідомленні Національної асоціації цукровиків України. Наприкінці січня 2018 року на засіданні країн-членів учасників Організації економічного співробітництва та розвитку (Organisation for Economic Cooperation and Development, OECD) у Парижі отримала дозвіл Україна повноправно брати участь в міжнародній торгівлі насінням цукрових та кормових буряків. Проте, зі слів директора з виробництва насіння ТОВ «Сесвандерхаве-Україна» Віктора Гацули,  цей дозвіл не дає відразу права експортувати насіння.

«Наразі, зроблено головну процедуру, згідно з якою Україна отримала право брати участь у міжнародній торгівлі насінням буряків, але для того, щоб розпочати безпосередній експорт, необхідно мати Закон України про приєднання до схем міжнародної торгівлі насінням цих культур і вже після підпису даного закону Президентом, він вступає в дію», – каже він

Та додав, що сьогодні є всі умови для того, щоб цей закон прийняли цією весною

«Після підписання відповідного Закону України, стане можливим завезення  батьківських форм гібридів цукрового буряку до України для того, щоб вирощувати насіння F1 для Європи. Ураїна буде видавати спеціальний сертифікат ОЕСР» – підсумував Гацула.

Зі слів аналітика сировинних ринків та сільського господарства Василя Долінського, не зайвим для виходу на ринки інших країн буде наявність лабораторії якості дражованого насіння цукрових буряків за стандартами ISTA.

«Першочерговим завданням на майбутнє є налагодження, в першу чергу, експорту простого  насіння, і в Україні  відповідні аналізи насіння можна зробити, але надалі –  для експорту дражованого насіння, тобто готового продукту, без лабораторії ISTA не обійтись», – наголосив експерт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...