Новини / Ринок землі     28 березня 2023 13:10

Українці мають оформити права власності на землю до 2025 року


Власникам сертифікатів на земельну частку (пай) необхідно оформити право власності до 1 січня 2025 року.

Такі вимоги передбачені статтею 13 Закону України “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)”.

Про це інформують юристи Безоплатної правової допомоги.

Сертифікат на земельну частку (пай) засвідчує право власника на отримання земельної ділянки та містить дані про її вартість та площу в умовних кадастрових гектарах.

“Сертифікат на земельну частку  не є підтвердженням права власності на саму ділянку й не встановлює її меж. Саме оформлення у власність земельної частки передбачає заміну сертифіката про право на таку земельну частку на витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на земельну ділянку”, — кажуть правники.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Така земельна ділянка після оформлення вказаних документів матиме чітко визначені межі в натурі, а власник матиме повне право на володіння, користування та розпорядження своїм майном.

Якщо у Вас є сертифікат на земельну частку, але Ви не встигнете оформити право власності на земельну ділянку до 1 січня 2025 року, або межі земельної частки не будуть виділені в натурі, ваші  частки будуть вважатися невитребуваними.

Читайте також: В Україні можуть дозволити безоплатну приватизацію землі: кому і на яких умовах

Невитребувана земельна частка (пай) за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування й на підставі рішення суду буде передана у комунальну власність територіальної громади, на території якої вона розташована.

Нагадаємо, Всеукраїнський конгрес фермерів (ВКФ) закликає уряд звільнити сільгоспвиробників у зоні бойових дій від сплати земельного та єдиного податку. 

На даний час українська земля вважається найдешевшою в Європі.

Ринок землі сильно сприятиме відновленню економіки після війни. У людей з’явилась  можливість продавати та купувати землю, запускати власне господарство, інвестувати в розвиток. Тому Уряд ухвалив введення послуги, яка збільшить прозорість та ефективність функціонування ринку землі.

Група народних депутатів з фракції “Батьківщина” та віцеспікерка Олена Кондратюк зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №8295 про внесення змін до Земельного кодексу України щодо продовження терміну дії обмежень у сфері купівлі-продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яким пропонується на 5 років продовжити заборону на продаж землі юридичним особам.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також