Новини    09 грудня 2022 14:14

Боронить від ос і шершнів: у Нью-Йорку працює поліцейський-бджоляр


У 2014 році в Нью-Йорку запровадили офіційну посаду поліцейський-бджоляр. Ним став Деррен Мейс. Він бджоляр-аматор і одного разу, перебуваючи на службі та рятуючи перехожих від вжалень бджіл рою, взяв ініціативу на себе та вивіз його з міста.

Про це пише видання pasika.news.

Цей випадок та часті дзвінки городян з повідомленнями про рої, що залетіли до міста і появи гнізд ос і шершнів (цих комах Мейс називає не інакше як “жовті жакети”), які заважають нормальному життю городян, наштовхнули владу на ідею створення цієї посади. До цього Деррен працював нічним патрульним в одному із районів міста. У принципі він і продовжував працювати на цій посаді з жовтня до квітня, коли не сезон для роїв та інших небезпечних комах.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter.

Спочатку, цю роботу хотіли доручити Департаменту парків Нью-Йорка, але оскільки люди побачивши рій завжди дзвонили на 911, то доводилося б перенаправляти дзвінок; та й доручивши цю справу поліції вважали, що так реагування проходитиме швидше.

Мейс любить свою роботу, оскільки, за його словами, знімати рої це завжди “весело”. Адже вони прищеплюються часом у незвичайних місцях: на велосипедах, машинах, стовпах і будинках, а одного разу навіть обліпили поліцейську камеру відеоспостереження. А випадок, що запам’ятався найбільше, це коли довелося знімати незвичайно великий рій і він несподівано впав на асфальт і по окрузі розлетілася неймовірна кількість бджіл. На щастя вдалося швидко знайти матку, помістити її в картонну коробку, і через 15 хвилин усі бджоли були благополучно упаковані.

Читайте також: В Україні відновлюють традиції медоваріння

Днями Мейс після 8 років роботи на цій посаді пішов на пенсію. Він має намір перетворити своє хобі на повноцінну кар’єру та зайнятися комерційним бджільництвом. А на його місце прийшов новий штатний пасічник-поліцейський.

Нагадаємо, бджолярам, які боронять Україну від окупантів, а також членам їхніх родин можуть надати допомогу на відновлення пасіки. Крім того, дітям і дружинам бджолярів, які перебувають в окупації чи в зоні воєнних дій можна отримати прихисток і гуманітарну підтримку.

Попри збитки, завдані галузі бджільництва через військову агресію РФ, у 2022 р. в Україні зібрано хороший медовий врожай. Щодо експорту меду, то його обсяги уже суттєво зменшилися, але все одно продукція українських пасічників продається за кордон й під час війни.

Українські пасічники взяли участь у 47-му світовому Конгресі “Апімондія” в турецькому місті Стамбул. За представлені на виставці питні меди наша команда завоювала сім медалей (по дві золоті та срібні і три бронзові).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...