Новини    14 березня 2023 20:34

Українські виробники зможуть експортувати перероблені яєчні продукти в ПАР

Погоджено форму ветеринарного сертифіката здоров’я на експорт перероблених яєчних продуктів з України в Південно-Африканську Республіку.

За сприяння Посольства України в Південно- Африканській Республіці, між Держпродспоживслужбою та Департаментом сільського господарства зі здоров’я тварин Міністерства сільського господарства, лісництва та рибальства Південно-Африканської Республіки було погоджено форму ветеринарного сертифіката здоров’я на експорт перероблених яєчних продуктів з України в Південно-Африканську Республіку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Це дає змогу українським виробникам експортувати з України до Південно-Африканської Республіки перероблені яєчні продукти. Зазначену форму ветеринарного сертифіката здоров’я опубліковано на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби в розділі “Міжнародне співробітництво” в рубриці “Сертифікати на експорт за України”.

На сьогодні погоджено форми двосторонніх міжнародних сертифікатів між компетентними органами України і країн Європейського Союзу, Азербайджану, Гонконгу, Катару, Республіки Корея, Марокко, Молдови, ОАЕ, Північної Македонії, ПАР, КСА, Сербії, Сінгапуру, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Чорногорії, що дає право експортувати перероблених яєчних продуктів у ці країни.

Нагадаємо, Міністерство юстиції зареєструвало наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20 жовтня 2022 року № 813, яким затверджено Гігієнічні вимоги до виробництва та обігу харчових продуктів тваринного походження. Документ імплементує вимоги Регламенту Європейського Парламенту та Ради ЄС (№ 853/2004 від 29 квітня 2004 року) та дає змогу виконати норми ЗУ “Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів”.

Обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України у 2022/23 МР станом на 28 листопада становив 17,2 млн т, що на 32% менше показника минулого сезону. Про це свідчать дані Державної митної служби, які публікує Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Ініціатива “українських полиць” у закордонних супермаркетах Ucare by FoodTech Shelf та Канадсько-Українська торгова палата CUCC стали партнерами.

План швидкого реагування ФАО (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН) для України на 2023 рік включає три основні напрямки, які потребуватимуть фінансування у розмірі 205 млн доларів.

Європейська Комісія прийняла регламенти (ЄС) 2022/1309 та 2023/158 щодо скасування обмежень експорту садивного матеріалу яблуні, сливи та аличі з України до країн ЄС. Відтепер підприємцям для здійснення експорту потрібно виконувати фітосанітарні вимоги, визначені спеціальним додатком до відповідного регламенту.

У 2022 році Україна у 2022 році експортувала 609 т молюсків, що на 39,1% менше, ніж роком раніше, свідчать дані Державної митної служби.

Від 9 березня скасовано ветеринарний контроль української агропродукції, що слідує транзитом через Республіку Польща до польських портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи до інших країн.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...