Новини / Логістика     10 березня 2023 14:12

На кордонах з Польщею скасували ветеринарний контроль для української продукції, що слідує транзитом


Від 9 березня скасовано ветеринарний контроль української агропродукції, що слідує транзитом через Республіку Польща до польських портів Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи до інших країн.

Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.

Такі домовленості між Україною та Республікою Польща були досягнуті напередодні під час зустрічі Міністра Миколи Сольського та Віцепрем’єр-міністра Міністра сільського господарства і розвитку села Республіки Польща Генрика Ковальчика.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Відомо, що для автоперевізників у пункті пропуску представник Держмитслужби України проставлятиме в накладній CMR додаткову печатку у графі 2, у разі якщо такий вантаж слідує транзитом до польських портів чи інших країн.

Для залізничних перевезень, якщо в залізничній накладній (SMGS, або CIM, або CIM/SMGS) буде вказано отримувача, що знаходиться у порту Гданськ, Гдиня, Свіноуйсьце, Щецин чи в інших країнах членах ЄС, – товар не буде підпадати під ветеринарний контроль зі сторони Республіки Польща.

Читайте також: У Польщі аграрії протестують проти будівництва олієпроводу з України

Нагадаємо, Україна спільно з Польщею погодили спрощення транзиту зернових. Домовленості враховують інтереси як польських, так й українських фермерів, які транзитом везуть зерно до інших країн і до польських портів.

АТ “Укрзалізниця” завершило реконструкцію двох дільниць, що дозволило відновити міжнародний залізничний маршрут європейською колією Перемишль-Нижанковичі-Хирів-Смільниця-Устрики Долішні-Заґуж, більше відомий як “Лінія 102”.

Експорт українського зерна до Польщі різко скоротився, а багато його партій відкликали. Тому Польща запровадила перевірки якості українського зерна.

За словами міністра сільського господарства Польщі Генрика Ковальчика, в інших країнах, таких як Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія, також є схожа проблема з надмірним імпортом зерна з України та падінням цін на зерно. А вони на біржі MATIF зараз низькі.

Ціни на продукти у Польщі 2023 року знову зростуть. Пік прогнозують перед Великоднем. Левова частка подорожчання спричинена цінами на українське зерно під час війни. Буханець хліба може коштувати 8-10 злотих (67- 84 грн), булочки – 5 злотих (42 грн).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також