Новини / Аналітика     03 вересня 2023 17:16

Українські виробники збільшили експорт яловичини на 60%

Експорт червоного м’яса збільшився на 59% в січні-липні 2023 року

У 2023 році обсяги забою ВРХ у господарствах усіх категорій становили 106 тис. т, що вже на 7,92% більше проти показників минулого року, повідомляє Асоціація виробників молока з посиланням на Держстат.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На підприємствах виробили 44,15% яловичини від загального обсягу забою, а в господарствах населення — 55,85%.

Обсяги забою ВРХ на підприємствах у січні-липні цього року становили 46,8 тис. т, що на 28% більше, ніж торік. У господарствах населення — 59,2 тис. т і скоротилися на 8% порівняно до минулорічного періоду.

Зауважується, найімовірніше, приріст забою ВРХ на підприємствах був обумовлений збільшенням обсягів експорту яловичини з початку року. За даними Держстату, експорт червоного м’яса збільшився на 59% в січні-липні 2023 року.

Попит на яловичину на внутрішньому ринку в умовах скорочення доходів і добробуту населення досить обмежений, оскільки червоне м’ясо коштує дорожче свинини чи курки. Однак в умовах логістичних складнощів, які з’явилися внаслідок морської блокади чорноморських портів з боку росії, виробники м’яса вимушені орієнтуватися на потреби внутрішнього ринку, — зазначили аналітики.

Нагадаємо, невдовзі українські виробники м’яса зможуть продавати яловичину та баранину Королівству Саудівська Аравія. Наразі між країнами триває процедура погодження двосторонньої форми ветеринарного сертифіката.

Агрохолдинг МХП планує створити спільне підприємство з Desert Hills for Veterinary Services Company, дочірньою компанією Tanmiah Food Company, лідером ринку Королівства Саудівська Аравія з виробництва м’яса птиці та інших м’ясних продуктів.

Торік Україна вперше здійснила експорт моркви до Саудівської Аравії. Ця країна Близького Сходу щорічно споживає до 60 тонн українського овоча.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також