Новини    22 листопада 2022 14:23

Українські виробники почали експортувати яблука до Екваторіальної Гвінеї


Українські садівники розширюють географію збуту фруктів на африканському континенті.

Про це пише видання EastFruit.

В одній із провідних садівницьких компаній України “Сади Дніпра” (ТМ UApple) поставили контейнер яблука до ще однієї країни Субсахарської Африки – Екваторіальної Гвінеї. Раніше компанія регулярно постачала своє яблуко до багатьох екзотичних країн Африки та Азії, а навіть експортувала фрукти до Сомалі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Однак після блокування Українських портів Чорного моря і початку повномасштабного вторгнення постачання у віддалені країни стали практично неможливими. Тому керівництву компанії довелося терміново шукати альтернативні логістичні рішення, і розширювати постачання яблука на ринки країн Євросоюзу.

“Поставляти яблуко до Субсахарської Африки завжди було дуже непросто, навіть за умов, коли Україна могла відправляти морські реф-контейнери зі своїх портів. Логістика і тоді була дуже дорогою, а контейнер перебував у дорозі дуже довго. Навіть у Сінгапур та Малайзію постачати свіже яблуко було набагато простіше і дешевше” – пояснив Олександр Пахно, керівник компанії “Сади Дніпра”.

“Українське яблуко має чудову репутацію на Близькому Сході й стало справжнім відкриттям та навіть трендом для імпортерів із Субсахарської Африки у 2020-2021 роках. На цьому фоні робота команди “Садів Дніпра” – це величезний внесок у збереження та майбутній розвиток усього садівничого бізнесу усієї України. Адже піти з ринку легко, а повернутися на нього буде набагато складніше. І причини догляду, на жаль, покупців здебільшого не цікавлять. А, як кажуть, «святе місце порожнім не буває». Вже зараз ми бачимо, як постачальники з Сербії активно займають ніші України, що звільнилися. І навіть яблуко з Молдови, якому росія також закрила доступ до свого ринку, потроху намагається йти слідами українських постачальників”, – розповів Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Аналітики EastFruit зазначають, що однією з переваг реалізації яблука в Африку є можливість продажу плодів порівняно невеликого калібру, які не мають високого попиту на внутрішньому ринку України та в ЄС за порівняно високою ціною.Це частково компенсує високі витрати на логістику. Але найголовніше – це те, що Африка має великий потенціал нарощування імпорту яблука, що є тут екзотичним фруктом. Адже економіка багатьох країн регіону зростає досить швидко, як і населення цих країн.

Нагадаємо, українські виробники яблук зазнають серйозних втрат через війну. Цьогоріч врожайність яблук виявилася гарною, однак багато плодів  виявилися неякісними. Крім того, виробники мають проблеми зі зберіганням та логістикою фруктів.

Таким чином виробники яблук можуть залишитися без заробітку. Ціна на яблуко буде високою через малу кількість якісних плодів. Попри невтішні прогнози експертів та ситуацію, що склалася на яблучному ринку України минулого року, на внутрішньому ринку вартість яблук зростатиме.

Через війну, подорожчання добрив та ЗЗР, складнощі з працівниками та низькі ціни на продукцію, експерти очікують зниження виробництва яблук на 10% до минулого року та до 3-4% – до багаторічних показників. Проте наразі спостерігається зменшення споживання яблук на внутрішньому ринку, проблеми з  експортом та загроза значних обсягів імпорту з Польщі. Тому експерти очікують дуже низькі ціни на яблука.

WAPA прогнозує зростання виробництва яблука в ЄС та важкий сезон для садівників Європи.

Landlord раніше повідомляв, більшість оптових компаній та роздрібних мереж ще продовжують продавати торішні яблука.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...