Новини / Логістика / Трейдинг     12 жовтня 2022 12:22

Українські трейдери підвищують гривневі ціни на пшеницю в портах


Водночас ціни на пшеницю в доларах не змінюються

У портах Великої Одеси та Дунаю зросли гривневі ціни попиту трейдерів на пшеницю, в той час, як доларові ціни суттєво не змінилися.

Про це інформує ІА “АПК-Інформ”.

Ціни у гривнях збільшилися через зростання індикативів вказаної культури на базисі FOB, високу вартість доставлення зерна до портів через перевантажену логістику та високі тарифи.

Крім того, на зростання цін вплинула конкуренція за зерно, особливо продовольче, між переробниками та трейдерами на тлі стримування реалізації сільгоспвиробниками.

Слід відзначити, що експортери побоюються закриття зернового коридору після 18 листопада і хочуть якомога швидше постачати на зовнішній ринок максимально можливі обсяги зерна. В результаті такого поспіху з`явилися повідомлення про затримки огляду суден у портах. Це позначилося на інтересі імпортерів до закупівель української продукції.

Ціни трейдерів на пшеницю 2-3 класу і фураж в портах Великої Одеси та Дунаю здебільшого продовжували варіюватися в межах 195-225, 190-225 і 165-195 USD/т. Ціни в гривневому еквіваленті зросли до 7950-8850, 7850-8700 і 6800-7650 грн/т СРТ-порт, при цьому найбільш істотно коригувались максимальні рівні.

Довідка:  22 липня 2022 року у Стамбулі за пропозицією Організації Об’єднаних Націй (ООН) та Турецької Республіки підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та харчових продуктів з українських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”. Саме це стало поштовхом до активізації зернового експорту в Україні.

Наслідки для бідних країн можуть стати тяжкими не через відсутність зерна на ринку, а через високі ціни на нього. Зерно може бути фізично, але воно буде дуже дорогим.

Країни Євросоюзу зацікавлені у розширенні зернової угоди, експорту та імпорту повної номенклатури сільськогосподарської продукції.

“Зернова ініціатива” вже дозволила збільшити обсяги вивезення продовольства з України під час війни майже у п`ять разів. У вересні українські аграрії експортували всіма видами транспорту 6,9 млн тонн продовольства. Це рекордний показник від початку повномасштабного вторгнення Росії. У порівнянні з серпнем обсяги залізничних і морських перевезень агропродукції зросли на 41%.

Попри всі заходи з покращення зернової логістики, весь об’єм зернових та олійних вивезти у бажані терміни не вдасться. Експорт буде розтягнений у часі, тому потрібно працювати над можливостями довгострокового зберігання продукції. По це заявив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також