Новини    02 серпня 2023 18:12

Українські аграрії можуть зменшити посів озимих на третину

За нинішньої вартості логістики через Дунай фермери будуть змушені продавати зерно на 40 $/т нижче собівартості. Подорожчання логістики у зерновому коридорі вже коштувало українським фермерам близько $2,5 млрд втрат (за експорту 50 млн т)

В Європейській Бізнес Асоціації закликали об’єднати зусилля для реалізації стратегії повного розблокування українських морських портів Чорного моря з метою комерційних перевезень усіх видів вантажів.

Блокування рф зернового коридору призведе до непередбачуваних наслідків для агросектору в майбутньому і, щобільше, до можливого колапсу агросектору України, мовиться у повідомленні ЄБА.

Бізнес прогнозує, що закриття коридору може призвести до скорочення посівів озимих у 2023 році на 33%, або на 1,5 млн га. Це означає, що виробництво пшениці та ячменю скоротиться на 6 млн т. Таке зниження може спричинити волатильність цін на світовому ринку та загострити проблеми продовольчої безпеки, — інформують в асоціації.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За нинішньої вартості логістики через Дунай фермери будуть змушені продавати зерно на 40 $/т нижче собівартості. Подорожчання логістики у зерновому коридорі вже коштувало українським фермерам близько $2,5 млрд втрат (за експорту 50 млн т). Така ситуація не дозволить аграріям завершити посівну наступного року і може призвести до скорочення загального виробництва зерна в Україні на 30%, або 15 млн т.

Перш за все необхідно забезпечити безпеку судноплавства, зокрема розмінування морських територій, вважають в ЄБА. По-друге, важливо створити програми страхування воєнних ризиків для судноплавних компаній, які ведуть пряму торгівлю з Україною. Кабмін уже затвердив порядок, який передбачає відшкодування шкоди, заподіяної суднам під час їх перебування в українських територіальних водах.

Найкращим рішенням було б повне розблокування морських комерційних перевезень у Чорному морі та відкриття українських портів для всіх видів вантажів. Експортним галузям необхідно продовжувати працювати на повну потужність і розблокувати логістичні ланцюги, пояснюють в ЄБА.

Тому асоціація звернулась до ООН із проханням вжити всіх необхідних заходів для сприяння реалізації стратегії повного розблокування українських морських портів Чорного моря для комерційних перевезень усіх видів вантажів та реалізації гарантій безпеки та свободи судноплавства торгових суден у Чорному морі.

Нагадаємо, аграрії Хмельниччини скорочуватимуть посівні площі деяких сільгоспкультур через збитковість.

Аграрії Одещини, Миколаївщини та Дніпропетровщини розпочали збирання озимих культур: ячменю, пшениці та гороху.

На Миколаївщині ТОВ “СП “ПАЕК” розпочало збиральну кампанію 2023 року.

На Вінниччині агрофірма “Ольгопіль” узялася до збору нового врожаю. Стартували жнива зі збору озимого ячменю, під який господарство заклало площу до 140 га.

15 червня на Одещині фермер, який працює в селі Муравлівка Саф’янівської сільської громади в Ізмаїльському районі, розпочав збирати озимий ячмінь.

Збір цьогорічних зернових у ГК “Прометей” розпочали з озимого ячменю. Площі з цією культурою розташовані переважно в Баштанському районі Миколаївської області.

У Дніпропетровській області також почалися жнива. Зокрема, до збору врожаю приступили аграрії Кам’янського, Криворізького та Нікопольського районів.

У Чернівецькій області ТОВ “Мрія Фармінг Буковина” першим розпочало жнива ранніх сільськогосподарських культур.

Деякі господарники Волинської області розпочали збір озимого ячменю, загальна площа посіву якого в області становить 7,7 тис. га.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...