Новини    19 вересня 2023 18:49

Україна заборонить імпорт фруктів та овочів із Польщі

Єврокомісія скасувала заборону на українське зерно, одначе декілька країн все ж погодили продовжити рішення

Україна готує заборону на імпорт овочів і фруктів із Польщі у відповідь на рішення польського уряду продовжити обмеження на українські товари всупереч рішенню Європейської комісії, зазначив заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка в інтерв’ю Politico.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Качка пояснив, що це не просто внутрішня справа Євросоюзу. Вона викликає системне занепокоєння — чи можуть міжнародні торговельні партнери вірити, що Єврокомісія говорить від імені всього Євросоюзу.

Він акцентував, що Словаччина просто продовжила попередні обмеження Єврокомісії до кінця року, Польща додала до них борошно та корми, а Угорщина заборонила додатково понад два десятки продуктів. Водночас якщо додаткові заборони Угорщини значною мірою символічні, оскільки Україна не експортує в цю країну багато м’яса, то польські обмеження вплинуть на значну частину українського експорту. Тому Україна, за словами Качки, буде змушена відреагувати.

Ми будемо змушені вжити заходів у відповідь та заборонимо імпорт фруктів і овочів з Польщі, — зазначив Качка.

Зауважимо, 14 вересня Національні збори Болгарії ухвалили рішення про підтримку скасування заборони на імпорт української агропродукції після 15 вересня.

Нагадаємо, у Бухаресті під час двосторонньої зустрічі з прем’єр-міністром Республіки Хорватія Андреєм Пленковичем, міністерка економіки Юлія Свириденко повідомила, що наразі українське зерно вже експортується через хорватські порти.

Хорватія запропонувала Україні залізничну мережу та порти Адріатичного моря для транспортування зерна альтернативним маршрутом після припинення росією зернової угоди.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна експортує зерно через порт на півночі Хорватії вже понад рік.

Міністерство аграрної політики та продовольства України оновило прогноз щодо валового виробництва зернових та олійних культур. Цього року українські аграрії можуть зібрати близько 56,4 млн тонн зернових, а також  20,3 млн тонн олійних.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...