Новини    06 жовтня 2021 15:30

Україна відкриває для агроекспорту нові ринки

Зміни вимог до якості можуть сприяти появі нових експортних можливостей

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів направила в національні організації захисту рослин КНР, США, Венесуели всі необхідні документи для відкриття експорту агропродукції в ці країни.

Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька зазначила, що кожна країна висуває свої вимоги до якості зерна, які не є чимось статичним і можуть змінюватися, в залежності від цін на світовому ринку, наявних запасів, торгових конфліктів і конкуренції, і навіть зміни клімату.

Читайте: На Миколаївщині перекинувся зерновоз з соняшником 

Є й стійкі вимоги, які необхідно виконати перед експортом зерна. Зокрема, експорт кукурудзи, сої та ячменю в КНР може здійснюватися за умови виконання протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту зазначеної продукції з України в КНР. Ці документи є міжнародними договорами.

Магалецька звернула увагу на інші проблеми, які виникають при експорті зерна: «Наприклад, останніми роками основними проблемами було виявлення в українському зерні збудників сажкових хвороб зернових Tilletia spp. і насіння бур’янів. Ми отримуємо нотифікації від наших партнерів, в основному, – з країн Азії. У минулому році, наприклад, їх було 306. До кожної нотифікації проводиться розслідування і приймаються відповідні заходи ».

Для вирішення цієї проблеми необхідні підвищення культури землеробства, прийняття превентивних заходів та підвищення фітосанітарної безпеки країни.

“Ну і, звичайно, разом з колегами з Міністерства закордонних справ і фахівцями профільних асоціацій ми проводимо постійні консультації і переговори з імпортерами зерна, в тому числі, з приводу вимог до фумігації. В ході діалогу знаходяться правильні рішення, і експортери отримують додаткові можливості “, – сказала голова Госпродпотребслужби.

Україна також направляє повідомлення країнам-партнерам з міжнародної торгівлі, у випадках виявлення невідповідності фітосанітарним заходам імпортованої продукції рослинного походження. Щорічно набирається понад 700 подібних випадків.

Держпродспоживслужба ініціювала і направила в національні організації захисту рослин країн-партнерів України з міжнародної торгівлі всі необхідні документи для відкриття експорту в КНР пшениці, сорго, гороху і квасолі, в США – органічної кукурудзи і пшениці, в Венесуелу – пшениці і гороху, а також в ряд країн Центральної і Південної Америки – квасолі.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що Держгеокадастр відкриває відомості щодо спецдозволів на користування надрами. 

Джерело: Держпродспоживслужба 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...