Новини / Ринок землі     02 листопада 2020 17:00

Якщо буде інституційно скасована земельна реформа, ми повертаємось у 90-ті роки – Роман Лещенко

Скасування земельної реформи відріже суспільство від інформації про те у чиїй власності перебуває земля, які операції з нею проводяться і є спробою реваншу певних політичних сил

Реалізацію земельної реформи в Україні і передачу землі громадам зупинити вже неможливо. Навіть якщо Конституційний Суд України буде блокувати процес реформи, парламент розгляне питання прийняття відповідних законів. Про це в заявив голова державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко під час брифінгу.

«Це питання національної безпеки, бо земля є найбільшим ресурсом держави. По мірі того, як певні сили будуть намагатися блокувати земельну реформу і скасувати прийняте законодавство, ми будемо рухатись у іншому напрямку – постійно оприлюднювати данні про те, хто в Україні у незаконний спосіб набув власність на землю, надра, користується корисними копалинами тощо. Якщо буде інституційно скасована земельна реформа, ми повертаємось у 90-ті роки. Ми бачимо, як в екстреному режимі робляться спроби завдати удару по беззаперечного досягненню, завдяки якому вперше за 20 років може бути наведений порядок у сфері земельних правовідносин», – наголосив Роман Лещенко.

Читайте: Олена Покотилова: Політ мрії

Брифінг було проведено після того, як у порядку денному роботи Великої палати КСУ на 2 листопада було заплановано розгляд питання подання народних депутатів щодо тлумачення норм Конституції про право власності на землю.

Він підкреслив, що закон про вільний обіг земель сільськогосподарського призначення, як основа реформи, було підтримано п’ятьма фракціями парламенту. У законі прописаний найбільш консервативний за європейськими мірками варіант земельної реформи – 100 га у одні руки, поетапний запуск ринку, унеможливлення продажу землі іноземцям і юрособам.

«Якщо буде скасовано якійсь елемент, ми будемо повертатись та відновлювати його, але це повертає нас назад у часі. Я не маю розуміння що і як буде скасовано через механізм розширеного тлумачення, адже сервери Конституційного Суду відключені і ми не маємо інформації про стан розгляду питання. Але я маю розуміння, що реформа підтримана всіма аграрними асоціаціями, підтримана суспільством і необхідна для розвитку країни», – заявив Роман Лещенко

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що держгеокадастр виступає за припинення процесу безоплатної приватизації земель сільгосппризначення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також