Новини    02 лютого 2018 11:14

Прогноз: Експорт української малини у 2018 році збільшиться на 35%


Поставки вітчизняної малини у 2018 році за кордон може зрости на 35-40%. Про це повідомляє видання expres.ua з посиланням на  керівника проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти» Олександра Хорева. Згідно його прогнозів, цього року, ріст обсягів експорту цієї ягоди закріпить Україну на позиції четвертого постачальника малини в світі й третього в Євросоюзі. На країни ЄС припадає 99% всього об’єму експорту малини.

«Стрімке зростання експорту малини зумовлене, передусім, підвищеним попитом з боку країн Європейського союзу, оскільки в 2017 році через погодні катаклізми врожай ягоди в ЄС значно знизився.  До того ж, за першу половину поточного сезону Україні вдалося збільшити відвантаження замороженої малини на польський ринок у 1,7 раза порівняно з аналогічним періодом сезону-2016/2017.  Передбачається різке збільшення експорту до країн Південно-Східної Азії», – каже він.

Для отримання більших доходів від продажу малини, виробникам варто звернути увагу на збільшення доданої вартості своєї продукції, наголошує економіст інвестиційного відділу Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

«У 2017 році середня оптова ціна продажу малини на внутрішньому ринку для подальшого заморожування становила 15 – 18 гривень за кілограм. Однак якщо мати власне або кооперативне устаткування для заморожування, то вартість продукту можна збільшити удвічі — до 40 гривень за кілограм. А якщо продукцію брендувати і  просувати, то можна отримати чисту ціну на рівні 80 гривень за кілограм у Європі. Продаючи заморожену та брендовану малину до Південно-Східної Азії, можна отримати чисту ціну на рівні 300 — 350 гривень за кілограм. Плантація малини розміром 10 сотих гектара може приносити 20 тисяч гривень на рік», – додав експерт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...