Новини / Логістика     31 серпня 2023 16:17

Україна та Норвегія погодили вантажні автоперевезення без дозволів

Українські перевізники зможуть отримати 250 універсальних дозволів та 50 - з/до третіх країн

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України підписало протокол із Міністерством транспорту Норвегії про можливість виконання вантажних перевезень без необхідності отримання дозволів для цього.

“Транспортний безвіз” розповсюджуватиметься на вантажівки стандарту Євро-5 та вище.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Спрощений режим почне діяти з 1 вересня та стосуватиметься як двосторонніх, так і транзитних перевезень. Лібералізація вантажних перевезень діятиме щонайменше до 30 червня 2024 року

Аби скористатись “транспортним безвізом” у перевізника має бути сертифікат, що підтверджує клас екологічності вантажівки. Водночас для транспортних засобів нижчого класу екологічності також залишається можливість виконувати перевезення. Під час засідання українсько-норвезької Змішаної комісії вдалося домовитись про дозволи на наступний рік.

Українські перевізники зможуть отримати 250 універсальних дозволів та 50 – з/до третіх країн.

Нагадаємо, підписана торік Угода звільнила українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні та транзитні перевезення в держави ЄС, ставши одним із важливих рішень для українських експортерів.

У листопаді 2022 Депутати Європарламенту своїм голосуванням ратифікували Угоду про вантажні перевезення автотранспортом. Після схвалення документа Європарламентом ратифікувати Угоду має Європейська Рада.

З 1 жовтня 2022 року для бізнесу в Україні відкрилася можливість міжнародного переміщення товарів із 35 іншими країнами-учасниками за одним транзитним документом, запрацював так званий митний безвіз.

23 червня Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку надання Україні та Молдові статусу кандидатів на вступ до Європейського Союзу.

18 травня Комітет із міжнародної торгівлі для підтримки економіки України схвалив зупинення ввізного мита ЄС на українські товари на один рік.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також