Новини / Політика     26 січня 2023 12:15

Україна розпочала роботу з пролонгації зернової угоди


Зернова угода, до завершення якої залишилося менш як 60 днів, довела свою життєздатність, наразі стоїть питання її продовження.

Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар, пише Укрінформ.

“Зараз стоїть питання про продовження цієї (зернової – ред.) ініціативи, оскільки залишилося менше ніж 60 днів до її завершення, і це зараз одне з актуальних питань… Свою життєздатність ця ініціатива підтвердила”, – сказав Боднар.

У цьому контексті він нагадав, що в розвиток цієї угоди Президент Володимир Зеленський започаткував  ініціативу Grain From Ukraine, а в результаті взаємодії з турецькою стороною багато українського зерна переробляється в Туреччині і потім надходить на ринки тих країн, які потребують зернових продуктів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Дипломат зауважив, що зерновим коридором транспортується не той обсяг продукції, який би ми хотіли, оскільки  представники країни-агресора у Спільному контрольному центрі постійно намагаються загальмувати процес перевірок суден.

“Звичайно, ми могли б робити значно більше, але на сьогодні це ефективний процес, і це єдиний шлях постачання у великих обсягах зерна, яке ми вирощуємо”,  – констатував посол України.

Він зазначив, що робота зернового коридору є одним з пріоритетів взаємодії України і Туреччини.

“Я переконаний, що це стане одним з елементів реалізації  Формули миру Президента Зеленського, одним з ключових  елементів якої є питання продовольчої безпеки у світі. Я вірю, що Туреччина також відіграє свою ключову роль”, – спрогнозував Боднар.

Читайте також: Україна пропонує доповнити зернову угоду постачанням сталі

Довідка. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.

30 жовтня РФ заявила про вихід із зернової угоди нібито через те, що Україна обстріляла кораблі Чорноморського флоту країни-агресорки. Попри це, Україна, Туреччина та ООН продовжили рух суден у межах зернового коридору.

2 листопада Росія повернулася до зернової угоди.

Водночас Чорноморська зернова ініціатива працює не на повну потужність через російських інспекторів, котрі перевіряють зерновози у “коридорі”.

19 листопада 2022 року угоду, яка дозволила відновити експорт продовольства з портів України, продовжили на 120 днів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також