Новини / Політика     20 січня 2023 09:08

Україна пропонує доповнити зернову угоду постачанням сталі


Уряд України пропонуватиме розширити зернову угоду, включивши до неї постачання сталі.

Про це в інтерв’ю Bloomberg заявила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Вона закликала розвивати зернову угоду, яка деблокувала три українські чорноморські порти, для експорту продовольства, щоб полегшити ситуацію на світовому ринку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За її словами, розблокування наступних українських портів є однією з передумов для зростання ВВП України на 3% цього року після падіння майже на 1/3 внаслідок російського вторгнення минулого року.

“Ми зосередимося на будівництві нових сховищ для зберігання сільськогосподарської продукції, але зі стратегічної точки зору нам необхідно відкрити морські порти. Це стосується не лише сільського господарства, а й сталі”, — сказала очільниця Мінекономіки.

Довідка. 22 липня РФ підписалася під угодою про розблокування експорту українського зерна з портів “Одеса”, “Південний” та “Чорноморськ”.  7 вересня Володимир Путін під час економічного форуму у Владивостоці заявив, що рф “нахабно обдурили”, бо українське зерно вивозиться не лише до Африки. В Організації Об’єднаних Націй розкритикували нападки президента рф на “зернову угоду”.

30 жовтня РФ заявила про вихід із зернової угоди нібито через те, що Україна обстріляла кораблі Чорноморського флоту країни-агресорки. Попри це, Україна, Туреччина та ООН продовжили рух суден у межах зернового коридору.

2 листопада Росія повернулася до зернової угоди.

Водночас Чорноморська зернова ініціатива працює не на повну потужність через російських інспекторів, котрі перевіряють зерновози у “коридорі”.

19 листопада 2022 року угоду, яка дозволила відновити експорт продовольства з портів України, продовжили на 120 днів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також