Новини    30 жовтня 2023 18:13

Україна посилює перевірку експорту зерна в боротьбі за дохід – Bloomberg

Кабмін прагне витіснити компанії-одноденки, отримати більше іноземної валюти та підвищити збір податків, оскільки міжнародні союзники України, які надають мільярди доларів допомоги, ретельно перевіряють антикорупційні досягнення

Україна запроваджує жорсткіший контроль над трейдерами зерна, щоб збільшити доходи для фінансування своєї оборони під час війни, що може ще більше ускладнити постачання з дунайських і чорноморських портів країни, пише Bloomberg.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, уряд вимагатиме від експортерів зернових і олійних культур або отримання ліцензій, або надання податкової звітності за часи до повномасштабної війни. Анонімні джерела видання в українському уряді зазначили, що механізм може бути змінений, якщо ситуація стане кращою.

Кабмін намагається витіснити компанії-одноденки, отримати більше іноземної валюти та підвищити збір податків, оскільки міжнародні союзники України, які надають мільярди доларів допомоги, ретельно перевіряють антикорупційні досягнення.

Одначе, такі проєкти потребують часу, а витрати трейдерів зростають, оскільки їхні вантажі затримуються.

Раніше перевірки експортерів призвели до зупинки експорту вантажів агропродукції з портів Одеської області, що викликало численні скарги, а трейдери, які перевозять зерно через Дунай, заявили, що проблеми, пов’язані з експортними документами, спричинили великі затримки в останні тижні.

Нагадаємо, прорвавши російську морську блокаду пробним торговим рейсом, Україна запустила на повну силу новий коридор для постачання зерна та інших товарів через турецькі протоки на світовий ринок.

22 вересня повідомив віцепрем’єр із відновлення — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков повідомив, що друге судно Aroyat (прапор Палау) з 17,6 тис. тонн української пшениці для Єгипту вийшло з порту “Чорноморськ” і рухається в напрямку Босфору.

Балкер Aroyat з 17,6 тис. тонн української пшениці для Єгипту, користуючись тимчасовим коридором, перетнув Чорне море та досягнув Туреччини.

Екіпаж судна – громадяни Єгипту, Туреччини, Азербайджану, Бельгії та Албанії.

Раніше, 19 вересня, Кубраков повідомив, що судно RESILIENT AFRICA з 3 тисячами тонн пшениці вийшло з порту Чорноморськ та рухається в напрямку Босфору.

Україна встановила тимчасовий судноплавний маршрут для підтримки експорту агропродовольства після виходу росії із зернової угоди.

2 вересня президент Володимир Зеленський заявив, що ще два судна успішно пройшли нашим тимчасовим маршрутом після зупинки “зернового коридору”.

Нагадаємо, 24 серпня рф атакувала ракетами цивільне вантажне судно в одеському порту.

На думку Мінагрополітики Україна зможе продовжувати експорт зерна через Чорне море в межах плану Б без участі росії.

Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту; в Нацбанку не виключають можливого посилення тиску на гривню.

Наразі в Україні розробили альтернативний план для продовження експорту аграрної продукції.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

З початку роботи Чорноморського гуманітарного коридору, Україна вже експортувала понад 1 млн т зерна, а також овочів, заліза та інших цінних вантажів.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...