
Про це повідомляє сільськогоподарська науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience
У першій десятці Індексу закріпилися Сингапур, Ірландія, США, Швейцарія, Фінляндія, Норвегія, Швеція, Канада, Нідерланди, Австрія.
Індекс оцінює стан продовольчих систем у країнах. До уваги беруть ряд важливих індикаторів. Зокрема, Україні місце в рейтингу забезпечили такі показники: безпека харчових продуктів, невелика кількість населення знаходиться за межею бідності, витрати на харчування стабільні. Варто зазначити, що зусилля держави і сільськогосподарського бізнесу забезпечують ріст і розвиток галузі: є програми безпеки харчових продуктів, приміщення для зберігання врожаю, залізнична інфраструктура. Але поганий стан автошляхів негативно вплинув на оцінку в рейтингу.
Читайте: Рейтинг регіонів України за стартовою ціною на землю
Зазначимо, що найближчі сусіди України зайняли такі позиції: Польща посіла 24-ту сходинку, Білорусь 36-ту, Росія 42-гу, Казахстан 48-му.
А тепер – про сусідів України в рейтингу Глобального Індексу продовольчої безпеки. Перед нами в цьому році такі країни: Індія, Гондурас, Парагвай, Болівія.
Серед переваг України – якісні чорноземи та порівняно незначні (щодо інших регіонів планети) кліматичні впливи, як-то: посухи, повені та ін.
Повертаючись до аналізу Індексу в Україні, зазначимо, що основними викликами залишаються корупція, а у фермерів обмежений доступ до фінансування для розвитку господарств, до ресурсів державної підтримки.
Нагадаємо, Landlord вже знайомив фермерів із фінансовими інструментами, що допоможуть залучити кошти на розвиток господарств.