Новини / Аналітика     20 грудня 2019 11:29

Україна нижче за Гондурас у глобальному рейтингу продовольчої безпеки

За рік Україна піднялася у рейтингу Глобального індексу продовольчої безпеки, але залишається лише 76-ою у списку 113-ти країн.

Про це повідомляє сільськогоподарська науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience

У першій десятці Індексу закріпилися Сингапур, Ірландія, США, Швейцарія, Фінляндія, Норвегія, Швеція, Канада, Нідерланди, Австрія.

Індекс оцінює стан продовольчих систем у країнах. До уваги беруть ряд важливих індикаторів. Зокрема, Україні місце в рейтингу забезпечили такі показники: безпека харчових продуктів, невелика кількість населення знаходиться за межею бідності, витрати на харчування стабільні. Варто зазначити, що зусилля держави і сільськогосподарського бізнесу забезпечують ріст і розвиток галузі: є програми безпеки харчових продуктів, приміщення для зберігання врожаю, залізнична інфраструктура. Але поганий стан автошляхів негативно вплинув на оцінку в рейтингу.

Читайте: Рейтинг регіонів України за стартовою ціною на землю

Зазначимо, що найближчі сусіди України зайняли такі позиції: Польща посіла 24-ту сходинку, Білорусь 36-ту, Росія 42-гу, Казахстан 48-му.

А тепер – про сусідів України в рейтингу Глобального Індексу продовольчої безпеки. Перед нами в цьому році  такі країни: Індія, Гондурас, Парагвай, Болівія.

Серед переваг України – якісні чорноземи та порівняно незначні (щодо інших регіонів планети) кліматичні впливи, як-то: посухи, повені та ін.

Повертаючись до аналізу Індексу в Україні, зазначимо, що основними викликами залишаються корупція, а у фермерів обмежений доступ до фінансування для розвитку господарств, до ресурсів державної підтримки.

Нагадаємо, Landlord вже знайомив фермерів із фінансовими інструментами, що допоможуть залучити кошти на розвиток господарств.

Читайте також