Новини / Аналітика     20 грудня 2019 11:29

Україна нижче за Гондурас у глобальному рейтингу продовольчої безпеки

За рік Україна піднялася у рейтингу Глобального індексу продовольчої безпеки, але залишається лише 76-ою у списку 113-ти країн.

Про це повідомляє сільськогоподарська науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience

У першій десятці Індексу закріпилися Сингапур, Ірландія, США, Швейцарія, Фінляндія, Норвегія, Швеція, Канада, Нідерланди, Австрія.

Індекс оцінює стан продовольчих систем у країнах. До уваги беруть ряд важливих індикаторів. Зокрема, Україні місце в рейтингу забезпечили такі показники: безпека харчових продуктів, невелика кількість населення знаходиться за межею бідності, витрати на харчування стабільні. Варто зазначити, що зусилля держави і сільськогосподарського бізнесу забезпечують ріст і розвиток галузі: є програми безпеки харчових продуктів, приміщення для зберігання врожаю, залізнична інфраструктура. Але поганий стан автошляхів негативно вплинув на оцінку в рейтингу.

Читайте: Рейтинг регіонів України за стартовою ціною на землю

Зазначимо, що найближчі сусіди України зайняли такі позиції: Польща посіла 24-ту сходинку, Білорусь 36-ту, Росія 42-гу, Казахстан 48-му.

А тепер – про сусідів України в рейтингу Глобального Індексу продовольчої безпеки. Перед нами в цьому році  такі країни: Індія, Гондурас, Парагвай, Болівія.

Серед переваг України – якісні чорноземи та порівняно незначні (щодо інших регіонів планети) кліматичні впливи, як-то: посухи, повені та ін.

Повертаючись до аналізу Індексу в Україні, зазначимо, що основними викликами залишаються корупція, а у фермерів обмежений доступ до фінансування для розвитку господарств, до ресурсів державної підтримки.

Нагадаємо, Landlord вже знайомив фермерів із фінансовими інструментами, що допоможуть залучити кошти на розвиток господарств.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також